Reklama

Ulicami miasta przejdzie marsz. Podano tegoroczną trasę

Opublikowano:
Autor:

Ulicami miasta przejdzie marsz. Podano tegoroczną trasę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny upamiętni 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki do Polski św. Jana Pawła II. Po zakończeniu marszu odbędzie się piknik rodzinny na terenach zielonych przy płockiej filii Politechniki Warszawskiej.

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny upamiętni 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki do Polski św. Jana Pawła II. Po zakończeniu marszu odbędzie się piknik rodzinny na terenach zielonych przy płockiej filii Politechniki Warszawskiej.

Marsz dla Życia i Rodziny przygotowują organizacje i stowarzyszenia katolickie oraz inne organizacje społeczne działające w Płocku. W tym roku odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca i będzie poprzedzony Mszą św. w katedrze o godz. 11.30 pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery. Poszczególne stacje są miejscami, w których przebywał papież w trakcie swojego pobytu w Płocku.

Osoby, które zechcą uczestniczyć w marszu, po nabożeństwie zgromadzą się przez pomnikiem św. Jana Pawła II o godz. 12.30. Na terenie parafii katedralnej odbędzie się zbiórka środków pielęgnacyjnych dla podopiecznych Hospicjum Płockiego pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku.

Przedstawiono całą trasę upamiętniającą wizytę Ojca Świętego w naszym mieście. Uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny przejdą na teren przy domu biskupa, następnie pomaszerują na ul. Sienkiewicza, gdzie znajduje się Zakład Karny, by następnie udać się w okolicę pomnika bł. abpa A.J. Nowowiejskiego i Wyższego Seminarium Duchownego, kończąc wędrówkę na pl. Celebry Papieskiej. Zakończenie marszu przewidziano około godz. 13.30 przy Orlen Arenie, gdzie zostaną podane wyniki konkursu rodzinnego "Drzewo genealogiczne". Nadejdzie czas na zwieńczenie loterii. Losy są dostępne w szkołach płockich u katechetów, będą również dostępne po Mszy św. w Bazylice Katedralnej 9 czerwca przed rozpoczęciem marszu. Każdy z uczestników rozetnie los z numerem na dwie części. Jedną wrzuci do skrzynki na Placu Celebry na zakończenie marszu, a drugą część zatrzyma przy sobie na czas losowania. Nagrodą główną w loterii jest rower ufundowany przez Wydział Duszpasterski Kurii Płockiej.

Po zakończonym marszu zaplanowano również piknik na terenach zielonych przy płockiej filii Politechniki Warszawskiej.

Fot. Materiał organizatorów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE