Reklama

Ulica doczeka się budowy. Dzięki obwodnicy?

Opublikowano:
Autor:

Ulica doczeka się budowy. Dzięki obwodnicy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz ogłosił przetarg na budowę niewielkiej uliczki na Podolszycach. Ale nic nie wskazuje na to, by można było nią dojechać do nowo powstającej małej obwodnicy.

Ratusz ogłosił przetarg na budowę niewielkiej uliczki na Podolszycach. Ale nic nie wskazuje na to, by można było nią dojechać do nowo powstającej małej obwodnicy.

Zbożowa to niewielka uliczka na  Podolszycach Północ biegnąca za Lidlem, a przed rondem Wojska Polskiego przy drodze na nowy most. Częściowo jest wyłożona popękanymi płytami, miejscami gruntowa. Ulica prowadzi od Wyszogrodzkiej do rozwidlenia gruntowych dróg przy polach uprawnych oddzielających Podolszyce od Międzytorza. Od tego rozwidlenia do nowo budowanej obwodnicy jest dosłownie rzut kamieniem i właściwie zaraz w miejscu, gdzie kończy się ulica, zaczyna się teren budowy łącznika ronda Wojska Polskiego z rondem w Boryszewie.

Teraz Ratusz ogłosił przetarg na budowę tej ulicy wraz z brakującą infrastrukturą, co z pewnością ucieszy mieszkających tam płocczan, a także klientów m.in. warsztatu samochodowego. Od początku było wiadome, że raczej nie powstanie tam szeroka ulica mogąca być w przyszłości alternatywą dla Granicznej dla dojeżdżających do łącznika, bo zwyczajnie jest tam za wąsko, jednak - jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Ratusza, najprawdopodobniej połączenia Zbożową między Wyszogrodzką a łącznikiem wcale nie będzie.

Jak zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego  Ratusza, jeszcze przed zimą  powstać ulica z kostki betonowej o szerokości 5,5 m zakończona placem do zawracania o promieniu 8,5 m między ul. Wyszogrodzką do łącznika ulicy Zbożowej z ul. Armii Krajowej i odcinka ul. Zbożowej szerokości 6 m o nawierzchni bitumicznej. Na to zadanie przeznaczono w budżecie 800 tys. zł. Poza budową ulicy, zostaną też zbudowane zjazdy i dojścia do furtek do przylegających posesji, obustronnych chodników, budowę  brakujących elementów kanalizacji deszczowej i kanalizacji sanitarnej w granicach pasa drogowego, a także oświetlenia. Ulica ma powstać do 31 października.

Fot. Portal Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE