Reklama

Ulica do przebudowy. Rozpoczęcie prac w poniedziałek, 17 lutego

Opublikowano:
Autor:

Ulica do przebudowy. Rozpoczęcie prac w poniedziałek, 17 lutego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace związane z przebudową ul. Parcele - na odcinku od ul. Borowickiej (Wierzbowej) do ul. Św. Huberta - rozpoczynają się w poniedziałek, 17 lutego, z kolei zakończenie przewiduje się na 30 września 2020 r. Autobusy linii nr 4 będą dojeżdżać do tego osiedla objazdem przez ul. Harcerską i Wyszogrodzką do ul. Parcele.

Prace związane z przebudową ul. Parcele - na odcinku od ul. Borowickiej (Wierzbowej) do ul. Św. Huberta - rozpoczynają się w poniedziałek, 17 lutego, z kolei zakończenie przewiduje się na 30 września 2020 r. Autobusy linii nr 4 będą dojeżdżać do tego osiedla objazdem przez ul. Harcerską i Wyszogrodzką do ul. Parcele.

- W ramach inwestycji zaplanowano wybudowanie nowej jezdni, będą wykonane drogi rowerowe, chodniki, przystanki oraz wiaty autobusowe, oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieci wodociągowe - wskazuje Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu.

Koszt prac to 6,1 mln zł, udało się pozyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 mln zł. Zadanie realizuje Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Płocka.

- Teraz przebudowujemy odcinek ul. Parcele od Borowickiej do św. Huberta. A w przyszłości - być może  w przyszłym roku - kolejny odcinek. Podzieliliśmy tę inwestycję na dwa etapy, aby zachować dojazd do osiedla domów jednorodzinnych m.in. przy św. Huberta - uzupełnia Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej. - Od poniedziałku mieszkańcy tego osiedla będą mieli dojazd tylko od ul. Wyszogrodzkiej.

W związku z zamknięciem dla ruchu ul. Parcele na odcinku od skrzyżowania z ul. Wierzbową do skrzyżowania z ul. Lisią na czas przebudowy od poniedziałku 17 lutego do odwołania autobusy linii 4 do pętli Św. Huberta dojeżdżać będą po trasie objazdowej: Korczaka (przystanek Podlaska) – Harcerska (przez przystanki: Młyńska, Liściasta, Sielska, Kasztanowa) – Wyszogrodzka (Wiosenna) – Parcele – pętla Św. Huberta oraz z pętli Św. Huberta – Parcele – Wyszogrodzka (przez przystanki Parcele i Wiosenna) – Harcerska (przez przystanki: Kasztanowa, Sielska, Liściasta, Młyńska) – Korczaka i od przystanku Podlaska trasa bez zmian.

W czasie objazdu autobusy linii 4 ominą przystanki: Borowiczki (pętla), Botaniczna, Zakole i Borowiczki, park.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE