Reklama

Ul. Piękna gotowa, teraz czas na ul. Tysiąclecia i al. Kilińskiego

Opublikowano:
Autor:

Ul. Piękna gotowa, teraz czas na ul. Tysiąclecia i al. Kilińskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Witam na ul. Pięknej, która rzeczywiście wypiękniała - powitał w piątek włodarz miasta na uliczce między ul. 3 Maja a al. Jachowicza. Odbył się gruntowny remont zarówno tego, co pod ziemią, jak i nad ziemią. Brakuje tylko zieleni.

- Witam na ul. Pięknej, która rzeczywiście wypiękniała - powitał w piątek włodarz miasta na uliczce między ul. 3 Maja a al. Jachowicza. Odbył się gruntowny remont zarówno tego, co pod ziemią, jak i nad ziemią. Brakuje tylko zieleni.

Inwestorem była spółka miejska Wodociągi Płockie, wykonawcą ulicy firma Mag Bud.

- To kolejny etap bardzo dużego projektu, jakim jest rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację deszczową i sanitarną - przypominał Andrzej Nowakowski. - Inwestycja zrealizowana zgodnie z harmonogramem, obowiązuje pięcioletnia gwarancja. Na ul. Pięknej, poza kanalizacją, jest nowy asfalt, oświetlenie.

[ZT]20821[/ZT]

Realizacja ul. Pięknej przebiegała sprawnie.

- Bardzo fajna współpraca z mieszkańcami tej jednak ciasnej uliczki - mówił Andrzej Wiśniewski, prezes Wodociągów Płockich. - Wiedzieli, że po kilku miesiącach będą mieli lepsze warunki. Życzyłbym sobie takich wykonawców, jak w tym przypadku, również na innych ulicach w Płocku.

Mieszkańcy przyłączyli się do pochwał, zwracając uwagę na profesjonalizm firmy:

- Przez pewien czas brodziło się w błocie, ale pracownicy z firmy wykonawczej pokazali klasę, chęć do pracy. Wykazali się wiedzą i doświadczeniem - zapewniał Paweł Mieszkowicz, który prowadzi znajdujące się tam Regionalne Muzeum Poczty. - To ul. historyczna. Cztery secesyjne kamienice zaczęły historię tej ulicy. To miejsce zasługiwało od dawna na poprawienie jego stanu.

Jego sąsiadka dodała, że czeka na nasadzenia roślinności.

Ul. Piękna to kolejny etap rozdziału kanalizacji, ale nie ostatni. Następny niebawem rozpocznie się na ul. Tysiąclecia, kolejny w al. Kilińskiego. - W przypadku ul. Tysiąclecia jesteśmy tuż przed podpisaniem umowy, czekamy na ostatnie dokumenty, odnośnie realizacji al. Kilińskiego wciąż trwają procedury przetargowe - dopowiadał prezydent Płocka. Przy okazji Kilińskiego, prace będą także trwały na skrzyżowaniu z al. Jachowicza (na odcinku od ul. Otolińskiej do ul. 3 Maja). Miejski Zarząd Dróg stara się znaleźć wykonawcę parkingu wraz z drogami dojazdowymi w pobliżu zoo. W pierwszym przetargu nie udało się, drugie postępowanie też może nie doprowadzić do rozstrzygnięcia. MZD przeznaczyło na zadanie 2,4 mln zł, tymczasem konsorcjum płockich firm: Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Waskop i PHU Partnerstwo Dariusz Molendowski zaproponowało kwotę 3,3 mln zł, z kolei konsorcjum skupiające spółkę Jarmar z Łącka i Firmę Remontowo-Budowlaną Lipowski było gotowe do podjęcia się realizacji za 3,4 mln zł. Oba konsorcja startowały także w pierwszym postępowaniu, ale proponowały wówczas większe kwoty - 3,5 oraz 3,6 mln zł.

[ZT]21750[/ZT]

[ZT]21707[/ZT]

[ZT]21547[/ZT]

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE