Reklama

Udostępniają Czytaka. Wiecie,co to takiego?

Opublikowano:
Autor:

Udostępniają Czytaka. Wiecie,co to takiego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytak Plus jest już dostępny nieodpłatnie w dziale zbiorów audiowizualnych Książnicy Płockiej. Takie urządzenie pozwala cieszyć się literaturą w wersji audio wszystkim czytelnikom z wadami wzroku.

Czytak Plus jest już dostępny nieodpłatnie w dziale zbiorów audiowizualnych Książnicy Płockiej. Takie urządzenie pozwala cieszyć się literaturą w wersji audio wszystkim czytelnikom z wadami wzroku.

Urządzenie zostało udostępnione Książnicy nieodpłatnie na zasadzie użyczenia, ale dołączono do niego pakiet tysiąca cyfrowych książek mówionych, które można sobie na nim w spokoju odsłuchać i powoli smakować wszystko dobre historie w interpretacji lektorów i aktorów.

Czytak swoimi rozmiarami i wyglądem przypomina telefon bezprzewodowy. Jest on lekki i niewielki oraz posiada wmontowany syntezator mowy Ivona.

Czytak znalazł się w posiadaniu Książnicy Płockiej, ponieważ nasza biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i niedowidzących”, który dofinansowuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Natomiast już sam projekt realizuje Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca, zajmujące się od 8 lat nagrywaniem i udostępnianiem audiobooków z przeznaczeniem dla osób niewidomych i niedowidzących.  

W Płocku zarówno urządzenie, jak i zbiory książek mówionych są dostępne dla czytelników z wadami wzroku w dziale zbiorów audiowizualnych Książnicy Płockiej przy ul. Kościuszki 3c.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE