Reklama

Udało się - w płockim zoo powstanie hotel

Opublikowano:
Autor:

Udało się - w płockim zoo powstanie hotel - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już pewne - na wiosnę w zoo powstanie luksusowy apartamentowiec dla pszczół, trzmieli i innych dzikich zapylaczy, masowo emigrujących z polskich miast. O życiu tych i innych owadów będzie się można dowiedzieć podczas zaplanowanej na najbliższa niedzielę wielkiej owadziej imprezy.

To już pewne - na wiosnę w zoo powstanie luksusowy apartamentowiec dla pszczół, trzmieli i innych dzikich zapylaczy, masowo emigrujących z polskich miast. O życiu tych i innych owadów będzie się można dowiedzieć podczas zaplanowanej na najbliższa niedzielę wielkiej owadziej imprezy.

Jak pisaliśmy niedawno, płockie zoo jako pierwszy polski ogród zoologiczny postarało się, by na terenie ogrodu stanął jeden z setki hoteli, które wzorem m.in. Warszawy mają stanąć w całym kraju w ramach akcji „Adoptuj pszczołę”. - Właśnie otrzymaliśmy radosną wiadomość, że nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony i na wiosnę stanie hotel dla pszczół - cieszy się Magdalena Kowalkowska z płockiego zoo.

Owady mają w płockim zoo nad podziw dobrze, w najbliższą niedzielę ma się nawet odbyć owadzia impreza, podczas której będzie się można poznać tajniki życia małych, ale czasem groźnych stworzątek. Jak zapowiada Magdalena Kowalkowska, Dzień owada odbędzie się w niedzielę 20 października w godzinach 11.00-14.00 w pawilonie herpetarium. - W programie znalazła się m.in. wystawa i prezentacja owadów w różnych stadiach rozwoju, wystawa fotografii z owadami w rolach głównych, a także zajęcia plastyczne dla dzieci: tworzenie owadów z tekturowych rolek i kartonów, plasteliny, malowanki, wykonywanie motyli i much w technice orgiami itd. - zapowiadają pracownicy zoo. - Odbędzie się również bal owadów, będą także kramy z biżuterią w kształcie owadów i produktami pszczelimi.

Fot. Portal Płock


O ciężkiej doli miejskich pszczół i innych bzyczących zapylaczy czytaj: Płockie zoo stara się o powstanie hotelu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE