Reklama

Udało się, będzie zakład radioterapii w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Udało się, będzie zakład radioterapii w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z pozytywną nowiną zjawił się we wtorek na sesji w auli ratusza dyrektor płockiego szpitala na Winiarach, Stanisław Kwiatkowski przy okazji rozdania „Nagród gospodarczych” prezydenta Płocka.

Z pozytywną nowiną zjawił się we wtorek na sesji w auli ratusza dyrektor płockiego szpitala na Winiarach, Stanisław Kwiatkowski przy okazji rozdania „Nagród gospodarczych” prezydenta Płocka.  

Sesja rozpoczęła się od wręczania nagród laureatom „Nagród gospodarczych” miasta Płocka.

- To kontynuacja konkursu „Przedsiębiorca społecznie zaangażowany” - wyjaśniał prezydent Nowakowski. - Celem konkursu jest uhonorowanie przedsiębiorstw, które przyczyniają się do unowocześniania lokalnej gospodarki, przez co budują pozytywny wizerunek miasta. Nagroda ma charakter honorowy. Wśród laureatów były w latach ubiegłych PSS Zgoda, Orlen czy Auchan, Hotel Herman, Galera Wisła.

Wśród tegorocznych zwycięzców znalazły się firmy: Solumus, INFRACOM, PROSKER sp. z o.o., Kentro (pracodawca roku, docenienie za stworzenie rodzinnej atmosfery w miejscu pracy), Wypożyczalnia Kontener sp. j. (przedsiębiorca społecznie zaangażowany, nominacja płockiego WOPR), Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku (kreator roku). Specjalny dyplom otrzymała Małgorzata Gontarek organizująca wydarzenie „Czwartek Social Media” i "Plockamp".

Dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski ogłosił, że we wtorek o godzinie 8.30 w obecności marszałka Adama Struzika podpisano umowę z firmą Nu-Med na wydzierżawienie działki na budowę ośrodka radioterapii z urządzeniem PET.

- To, co wcześniej zapowiadałem, stało się faktem. Przewiduje się rozpocząć prace budowlane we wrześniu 2017 roku, do tego czasu należy pozyskać około 80 pozwoleń. Przyjmowanie pacjentów rozpocznie się najpóźniej 1 stycznia 2019 roku. To niezwykle ważne wydarzenie, dobra wiadomość dla mieszkańców Płocka i powiatu. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą coraz rzadziej jeździć na badania do Warszawy. Robimy wszystko, aby szpital był postrzegany coraz lepiej w opinii płocczan.

[ZT]14194[/ZT]

Przewodniczący Rady Miasta Płocka Artur Jaroszewski dziękował za tak pozytywny początek sesji.

- Wydaje mi się, że konkurs w 2017 roku ma już faworyta.

Marcin Gerwatowski z firmy INFRACOM zwracał uwagę, że warto pomagać mniejszym firmom i startupom. Małgorzata Gontarek podeszła do mównicy. - Dbajmy o to, aby te mniejsze firmy rozkwitały w mieście. Szybciej wprowadza się w nich innowacje. Nie organizuję spotkań na temat przedsiębiorczości samodzielnie, działa cały zespół osób. Są ludzie w moim wieku, jest też mój syn, studenci.

W kapitule konkursu znaleźli się: Krzysztof Chojnacki prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem, dyrektorka Galerii Wisła Katarzyna Dobosz, radna i prezeska Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Iwona Krajewska, prezes SITA Krzysztof Izmajłowicz, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych Ewa Pietrzak, Jerzy Janiak kanclerz płockiej loży BCC. Rolę przewodniczącego pełnił wiceprezydent Jacek Terebus.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE