Reklama

Uczniowie powalczą o tytuł najbardziej rowerowej szkoły

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie powalczą o tytuł najbardziej rowerowej szkoły  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie trzech płockich podstawówek przez najbliższy miesiąc będą rywalizować między sobą o prym najaktywniejszych rowerzystów. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Uczniowie trzech płockich podstawówek przez najbliższy miesiąc będą rywalizować między sobą o prym najaktywniejszych rowerzystów. Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Rowerowy maj to inicjatywa, która zachęca młodzież do aktywności fizycznej. W tym roku w Płocku do programu przystąpią trzy szkoły podstawowe: nr 11, 12 i 15. Przez najbliższy miesiąc uczniowie do szkoły mają przyjeżdżać na rowerze, hulajnodze, deskorolce czy rolkach. Za każdy przejazd otrzymają dwie naklejki - jedną do swojego i jedną do klasowego albumu. Na najbardziej aktywnych czekają nagrody niespodzianki, a najlepsze klasy otrzymają bilety na mecze SPR Orlen Wisły Płock i wejściówki na zajęcia sportowo-rekreacyjne w Orlen Arenie.

Niemała nagroda czeka też szkołę, której podopieczni okażą się zwycięzcami rywalizacji. Najlepszej placówce prezydent Andrzej Nowakowski przekaże 5 tys. złotych. 

- Wszystkim szkołom życzę powodzenia i niech w duchu fair play zwycięży najlepszy - mówił Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. 

To jednak nie koniec wyzwań. Uczniowie przeszli też szkolenie, podczas którego policjanci pokazali im jak odpowiednio przygotować rower do jazdy i poinstruowali o przepisach ruchu drogowego. 

- Stan ścieżek rowerowych w naszym mieście cały czas się poprawia. Naszym zadaniem jest też informowanie jak należy się poruszać, kiedy ścieżki zabraknie - wyjaśnił Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. - Dziecko, które nie ma karty rowerowej, jest zobowiązane do korzystania z chodnika pod opieką dorosłego - dodał.

Funkcjonariusze ostrzegają, że przepisy poruszania się rowerem nie są wcale takie proste i trzeba włożyć trochę wysiłku, żeby je przyswoić. - To dość duże zadanie dla rodziców. Staramy się mówić o tym w szkołach, do których jesteśmy zapraszani - mówił Piasek. 

W czasie trwania akcji policjanci będą odwiedzać szkołę bez zapowiedzi. W jakim celu? Mundurowi będą kontrolować, czy uczniowie stosują się do zasad bezpieczeństwa i przestrzegają zasad ruchu drogowego. Na koniec akcji szkoła, której uczniowie popełnili najmniej błędów, otrzyma puchar ufundowany przez naczelnika ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE