Reklama

Uczeń rozpylił gaz pieprzowy w szkole. Sprawa trafi do sądu

Opublikowano:
Autor:

Uczeń rozpylił gaz pieprzowy w szkole. Sprawa trafi do sądu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do szkoły wezwano straż pożarną, policję, przyjechała karetka pogotowia. Dwunastoletni uczeń tłumaczył później policjantom, że kilka dni wcześniej znalazł pojemnik z gazem pieprzowym, a rozpylenie substancji powstało w sposób niekontrolowany – na skutek nieostrożności przy wyciąganiu książek z plecaka.

Do szkoły wezwano straż pożarną, policję, przyjechała karetka pogotowia. Dwunastoletni uczeń tłumaczył później policjantom, że kilka dni wcześniej znalazł pojemnik z gazem pieprzowym, a rozpylenie substancji powstało w sposób niekontrolowany – na skutek nieostrożności przy wyciąganiu książek z plecaka.

Do rozpylania gazu doszło w środę w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Uczniowie skarżyli się na podrażnienia oczu i błon śluzowych nosa, dlatego nauczyciele wyprowadzili ich w bezpieczne miejsce i powiadomili służby.

Na szczęście żadne z dzieci nie doznało groźnych dla zdrowia obrażeń. Obyło się bez ewakuacji uczniów ze szkoły, ale pomieszczenia szkolne należało przewietrzyć. Odpowiedzialny za tę sytuację nastolatek został już przekazany opiekunom.

Zawiadomienie o tym zajściu zostanie przekazane do sądu rodzinnego, który zdecyduje jakie konsekwencje poniesie 12-latek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE