Reklama

Uczcili dwie bardzo ważne rocznice [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Uczcili dwie bardzo ważne rocznice [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 maja w Płocku obchodzono nie tylko rocznicę uchwalenia pierwszej europejskiej konstytucji, ale również dwusetną rocznicę powrót do Płocka Pułku 4. Piechoty Księstwa Warszawskiego z wojny w Rosji.

3 maja w Płocku obchodzono nie tylko rocznicę uchwalenia pierwszej europejskiej konstytucji, ale również dwusetną rocznicę powrót do Płocka Pułku 4. Piechoty Księstwa Warszawskiego z wojny w Rosji.

Uroczystości rozpoczęły się w katedrze mszą świętą w intencji ojczyzny. Po jej zakończeniu nastąpił przemarsz pod odwach, gdzie na Płycie Nieznanego Żołnierza złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów. Uczestnicy uroczystości nie zapomnieli również o marszałku Józefie Piłsudskim. Kwiaty pod jego pomnikiem złożył senator Marek Martynowski z towarzystwie dwóch harcerek.

Jednym z głównych punktów dnia był piknik historyczny z Pułkiem 4. Piechoty Księstwa Warszawskiego z okazji dwusetnej rocznicy powrotu do Płocka z wojny w Rosji i przygotowania do dalszej kampanii zakończonej Bitwą Narodów pod Lipskiem. W pułkowym obozie dla wszystkich przygotowana została wojskowa grochówka. Mimo niesprzyjającej pogody trzeciomajowe uroczystości można uznać za udane.

Fot. Krzysztof Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE