Reklama

Uczą, jak radzić sobie z ZUS i skarbówką

Opublikowano:
Autor:

Uczą, jak radzić sobie z ZUS i skarbówką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Izba Gospodarcza Regionu Płockiego chce pomóc w radzeniu sobie z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego chce pomóc w radzeniu sobie z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Przygotowane przez IGRP we współpracy z Urzędem Skarbowym w Płocku szkolenie było
poświęcone zmianom w podatku dochodowym oraz w podatku VAT. Jednym z prowadzących był naczelnik płockiego Urzędu Skarbowego Maciej Imielski, który przedstawiał założenia programu e-Podatki. Panele poświęcone podatkom dochodowym i VAT-owi poprowadzili Agnieszka Stachowicz i Grzegorz Doliwa z US Płock.

Wśród uczestników spotkania przeważali księgowi i pracownicy działów rachunkowych firm zrzeszonych w IGRP, którzy zainteresowani byli zasadami określania obowiązku podatkowego, zmianom dotyczącym fakturowania, prawa do odliczenia naliczonego podatku oraz zasad opodatkowania dostawy używanych towarów.

IGRP zorganizowała dla swoich członków również spotkanie z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poświęcone nowej wersji programu „Płatnik”. Jego wersja 9.01.001 ma ułatwić wymianę informacji z ZUS-em dzięki pobieraniu danych zarówno z konta płatnika, jak i z kont ubezpieczonych.

Uczestniczący w spotkaniu pracownicy działów kadr firm zrzeszonych w IGRP zainteresowani byli głównie indywidualnymi konsultacjami z przedstawicielami ZUS-u, podczas których mogli rozwiać wiele nurtujących ich wątpliwości związanych z korzystaniem z nowej wersji Płatnika.

Fot. Archiwum IGRP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE