Reklama

Ubezpieczenie domu przyjazne rodzinom. Na co możesz liczyć?

Opublikowano:
Autor:

Ubezpieczenie domu przyjazne rodzinom. Na co możesz liczyć? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Decydując się na założenie rodziny, chcesz zabezpieczyć się przed konsekwencjami niespodziewanych wypadków, w tym także przed związanymi z nimi wydatkami. Jednym z elementów zabezpieczenia jest ubezpieczenie mieszkania. Sprawdź, co powinno zawierać dobrze skomponowane ubezpieczenie!

Decydując się na założenie rodziny, chcesz zabezpieczyć się przed konsekwencjami niespodziewanych wypadków, w tym także przed związanymi z nimi wydatkami. Jednym z elementów zabezpieczenia jest ubezpieczenie mieszkania. Sprawdź, co powinno zawierać dobrze skomponowane ubezpieczenie!

Co obejmuje ubezpieczenie domu?

Polisa ubezpieczeniowa może obejmować mieszkanie bądź dom jednorodzinny. Ubezpieczenie domu może również dotyczyć wyposażenia budynku, takiego jak sprzęt, rzeczy osobiste, a nawet przedmioty codziennego użytku.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Niezależnie od firmy ubezpieczeniowej musisz zdecydować, jaką sumę ubezpieczenia wybrać. Część ubezpieczycieli z góry określa kwotę, inni pozwalają samodzielnie dokonać wyceny. W dużej mierze, od tej sumy zależy ewentualna wysokość odszkodowania. Wybierając ubezpieczenie zwróć uwagę, jakiego rodzaju szkody objęte są ubezpieczeniem i jak długo obowiązuje polisa po jej podpisaniu. Warto również zorientować się, czy ubezpieczalnia oferuje zniżki, np. za zakup polisy przez internet.

Czy istnieje ubezpieczenie domu obejmujące wszelkiego rodzaju szkody?

Oferta polisy może się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Większość z nich proponuje również różne dodatki, które pozwalają znacząco rozszerzyć zakres ubezpieczenia. Wyjątki powinny być wypunktowane w umowie, dzięki czemu już od początku wiesz, co podpisujesz. Przykładami dodatków rozszerzających ubezpieczenie domu mogą być: OC, ubezpieczenie wartościowych przedmiotów, a także ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem.

OC do domowego użytku

Ubezpieczenie domu możesz rozszerzyć o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. OC może być przydatne, gdy w twoim domu znajduje się pies lub pojawiają się dzieci. Warto zaznaczyć, że OC u większości ubezpieczycieli nie obowiązuje w przypadku szkód wyrządzonych przez psy należące do agresywnej rasy. OC może natomiast okazać się przydatne w sytuacji, gdy np. twoje dziecko podczas gry w piłkę wybije szybę w mieszkaniu sąsiada. Koszt naprawy szyby zostanie pokryty z polisy, nie z twojej kieszeni. Ubezpieczenie obejmuje więc szkody wyrządzone z twojej winy lub osób, które znajdują się pod twoją opieką. Tu również istnieje różny zakres ubezpieczenia, dlatego musisz zdecydować, czego oczekujesz od polisy.

Pakiet Assistance potrzebny od zaraz

Część ubezpieczycieli oferuje pakiet Assistance w cenie ubezpieczenia mieszkania, jednak u wielu firm wciąż pozostaje to dodatkowo płatną opcją. Warto sięgnąć po ubezpieczenie domu, które zapewni nam szeroki zakres pomocy w sytuacjach kryzysowych. Jeśli będziesz potrzebować leków, osoby odpowiedzialne mogą je dostarczyć. Ubezpieczenie może dodatkowo gwarantować ci pomoc fachowca, np. hydraulika lub elektryka. Dodatkowo ogromne znaczenie może mieć możliwość pozostawienia dzieci lub zwierząt pod specjalistyczną opieką.

A co jeśli pozostanie w domu będzie niemożliwe?

Może okazać się, że mieszkanie nie będzie nadawało się chwilowo do użytku. W tej sytuacji będziesz potrzebować transportu i tymczasowego lokum. Dzięki Assistance możesz zostać przetransportowany do hotelu i mieć zagwarantowaną ochronę pozostawionego w domu mienia. Ubezpieczalnia może również zorganizować transport we wskazane miejsce, o ile mieści się ono w określonym w umowie budżecie. Należy również zaznaczyć, że to ubezpieczyciel decyduje o tym, czy dana nieruchomość nadaje się do mieszkania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE