Reklama

Tysiące roślin i wieże z kwiatów od czerwca

Opublikowano:
Autor:

Tysiące roślin i wieże z kwiatów od czerwca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz najpierw wziął się za porządki w mieście, a teraz postanowił obsadzić kwiatami miasto, aby żyło się nam w nim bardziej kolorowo. Pierwsze nasadzenia powinny pojawić się już w drugiej połowie maja. W sumie chodzi o przeszło 57 tysięcy roślin.

Ratusz najpierw wziął się za porządki w mieście, a teraz postanowił obsadzić kwiatami miasto, aby żyło się nam w nim bardziej kolorowo. Pierwsze nasadzenia powinny pojawić się już w drugiej połowie maja. W sumie chodzi o przeszło 57 tysięcy roślin.

Przygotowanie obsadzeń kwietników, kwiatonier, ośmiu wież kwiatowych oraz doniczek na latarniach, w których pojawią się kwiaty wraz z pielęgnacją bylin, traw ozdobnych i kwiatów jednorocznych, a kiedy już przekwitną, także ich usunięcie – takie zadania czekają wykonawcę przetargu, który ogłosił Ratusz. Działania typowo ogrodnicze powinny rozpocząć się po 15 maja i potrwać maksymalnie do 2 czerwca (usuwanie roślin do końca października).

Po wypieleniu i oczyszczeniu z chwastów, zamówione rośliny trafią do wyznaczonych lokalizacji. I tak przed budynkiem ratusza pojawią się dwie okrągłe kwiatoniery z białymi i czerwonymi kwiatami, a tuż przed samym wejściem w donicach drewnianych. Do tego na latarniach zawisną 44 doniczki z pelargoniami. Będzie osiem wież kwiatowych (połowa w obszarze starówki, po dwie sztuki na pl. Narutowicza i w Nowym Rynku). Kwietniki zobaczymy przy Płycie Nieznanego Żołnierza, tuż przy kiosku i w centralnym miejscu (w kształcie litery „S”) pl. Narutowicza. Nowe rośliny trafią do parku na Wzgórzu Tumskim, na bulwar nad Wisłą, gdzie utworzą herb miasta oraz na Plac Obrońców Warszawy, jako kwietniki dywanowe i tworzące flagę Płocka. Równie kolorowo powinno zrobić się w Pasażu Vuka Karadzica, pod Orlen Areną, w Al. Jachowicza, rondzie na Mickiewicza czy w Parku Północnym.

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE