Reklama

Tysiące płocczan mają już wakacje!

Opublikowano:
Autor:

Tysiące płocczan mają już wakacje! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piątek i to z perspektywą błogiego leniuchowania z dala od szkolnych trosk - taki rozkoszny dzień miało dziś kilkanaście tysięcy młodych płocczan. A dorośli im zazdroszczą!

Piątek i to z perspektywą błogiego leniuchowania z dala od szkolnych trosk - taki rozkoszny dzień miało dziś kilkanaście tysięcy młodych płocczan. A dorośli im zazdroszczą!

Od rana przy każdej szkole można było spotkać zmierzające ku niej tłumy biało-czarno-granatowych z podrostków różnego wzrostu. Rzadko kiedy w szkołach bywa aż tak radośnie jak dziś i nieczęsto humory dopisują wszystkim jak jeden mąż - i uczniom, i nauczycielom, i paniom woźnym. Nawet jeśli niektórzy z wystrojonych podrostków swoje świadectwo najchętniej zmięliby i ukryli na wieczność przed „wścibskimi” oczami rodziców, bo do czerwonego paska daleko, a równiutkie brzuszki trój (i to na szynach!) to w końcu nie powód do chwały, to perspektywa dwóch miesięcy laby, słońca, obozów i kolonii napawa optymizmem.

Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Ratusza, wakacje w tym roku rozpoczęło dziś ponad 16 tys. 400 uczniów miejskich szkół: podstawówek, gimnazjów szkół średnich. Dodawszy do tego uczniów szkół prywatnych, śmiało można powiedzieć, że wakacyjne leniuchowanie zaczęło właśnie kilkanaście tysięcy młodych i najmłodszych płocczan. A więc - Pitagoras, bądźże zdrów, żegnaj szkoło, witaj przygodo!

Zakończenie roku w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku, fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Więcej zdjęć w naszej galerii:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE