Reklama

Tym razem nie w Orlen Arenie. Miejską imprezę przeniesiono do...

Opublikowano:
Autor:

Tym razem nie w Orlen Arenie. Miejską imprezę przeniesiono do... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości … nowej siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przy ul. Jakubowskiego. To właśnie tu w sobotę, 5 października odbędą się siódme płockie Targi Rodziny - Senior 2019.

… nowej siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przy ul. Jakubowskiego. To właśnie tu w sobotę, 5 października odbędą się siódme płockie Targi Rodziny - Senior 2019.

Tegoroczne Płockie Targi Rodziny są dedykowane wszystkim pokoleniom mieszkańców Płocka.

– Targi organizujemy z myślą o seniorach i ich najbliższych, dzieciach, wnukach, stąd będą różne atrakcje i strefy, jak strefa zdrowia i urody, rodzinna, informacyjna, zdrowego żywienia, teatralna, spotkań przy kawie. A nie przez przypadek jesteśmy w Kinie za Rogiem, będą tu wyświetlane filmy – zachęcał do obecności prezydent Płocka podczas konferencji prasowej.

Dlaczego zmieniono miejsce? Wyjaśniała przewodnicząca Płockiej Rady Seniorów Maria Jasińska:

– Targi odbywały się w Orlen Arenie przez sześć lat. Co roku było coraz trudniej, dlatego że Orlen Arena ma jedną przestrzeń, na której mogły zaprezentować się nasze zespoły chóralne, wystąpić artyści. Podczas ostatnich targów zaprosiliśmy dzieci, a te chciały pograć sobie w piłkę, więc piłka trafiała między stoiska z miodem czy pieczywem. Przebywając kiedyś w Kinie za Rogiem, uznałam, że nowa siedziba POKiS-u to fantastyczne miejsce. Nie znajdą się tu wszyscy w jednym miejscu. Jest sala koncertowa, do wyświetlania filmów dla dzieci i dla starszych. Stoiska zostaną ustawione na kilku poziomach. Będzie bardziej komfortowo, a same targi, jak sądzę, okażą się udane.

Na scenie – w ramach Senioriady (13.00 - 15.00) – tradycyjnie zaprezentują swoje umiejętności i talenty płockie zespoły artystyczne. Zapraszają na występy zarówno grup tanecznych, jak i kabaretowych czy chóralnych (będą trzy kategorie, jury wybierze najlepszych artystów). Z kolei w Kinie za Rogiem wyświetlą trzy filmy: „Małego Księcia” (godz. 13.00), „Moje córki krowy” (godz. 15.30) i „Miszmasz ,czyli Kogel Mogel 3”. W strefie teatralnej przewidziano warsztaty (w godz. 14.00 - 15.30) i spektakl (godz. 16.00).

Część wystawiennicza ma być czynna o godz. 13.00 – 18.00, natomiast o godz. 19.00 odbędzie się koncert „Śpiewające fortepiany – koncertowo i z humorem!”, jako kolejna okazja do wspólnej zabawy. Będzie to muzyczne, przebojowe, rozśpiewane i roztańczone show w wykonaniu muzyków znanego szerokiej publiczności telewizyjnego programu rozrywkowego “Śpiewające fortepiany”, Janusza Tylmana i Czesława Majewskiego.

– Wykorzystaliśmy potencjał tego miejsca w taki sposób, aby wiele wydarzeń mogło odbywać się jednocześnie – dopowiadała dyrektor Wydziału Wspierania Inicjatyw Społecznych Monika Maron. – Po Senioriadzie i wręczeniu nagród zaprosimy do zwiedzania wszystkich stref. Dla uczestników przygotowaliśmy mapę, aby móc swobodnie poruszać się po obiekcie. Będzie można spędzić tu niemal cały dzień, pomyśleliśmy o uwzględnieniu części gastronomicznej.

W tym roku targi są bez potańcówki na zakończenie imprezy. – Ci seniorzy, którzy chcą, to tańczą. Okazji do tego nie brakuje – dodała Maria Jasińska. Kto wie, może koncert spowoduje, że niektórzy ruszą do tańca.

Wstęp na wydarzenia i imprezy jest wolny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE