Reklama

Tylko u nas: Funkcjonariusz Służby Więziennej potrącił rowerzystkę [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Tylko u nas: Funkcjonariusz Służby Więziennej potrącił rowerzystkę [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszłym tygodniu informowaliśmy o potrąceniu 70-letniej rowerzystki w Starych Łubkach (gmina Bulkowo). Jak udało się nam ustalić, sprawca zdarzenia, 52-latek, to wysoki rangą funkcjonariusz Służby Więziennej.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o potrąceniu 70-letniej rowerzystki w Starych Łubkach (gmina Bulkowo). Jak udało się nam ustalić, sprawca zdarzenia, 52-latek, to wysoki rangą funkcjonariusz Służby Więziennej. 

- Otrzymaliśmy informację z policji, że jeden z naszych funkcjonariuszy uczestniczył w zdarzeniu drogowym - potwierdziła w dniu zdarzenia Marlena Kubera, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Płocku. - Obecnie czynności w tej sprawie prowadzi policja, w związku z powyższym nie jesteśmy w stanie udzielić więcej informacji na ten temat - dodała.

Przebieg zdarzeń ustalają teraz policjanci pod nadzorem prokuratury. 

- Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce zdarzenia, zastali leżący w rowie uszkodzony rower - relacjonuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku asp. szt. Krzysztof Piasek. - Po rozpytaniu świadków ustalili, iż poszkodowana została przewieziona karetką do szpitala. W toku prowadzenia dalszych czynności ustalili, że sprawcą potrącenia jest 52-latek poruszający się zielonym suzuki, mieszkaniec powiatu płockiego.

 

Jak tłumaczy K. Piasek, sprawca potrącenia stwierdził, że chciał poszkodowanej udzielić pomocy bądź też odwieźć do szpitala. Kobieta miała jednak odmówić, więc 52-latek miał odjechać. 

Udało nam się porozmawiać z osobą z otoczenia poszkodowanej kobiety.

- Kobieta poszła do domu z zakrwawioną twarzą. Była w złym stanie, kontakt z nią był bardzo utrudniony. Nie pamiętała, by cokolwiek się wydarzyło - relacjonuje poruszony do głębi nasz informator.

70-latka nadal przebywa w szpitalu. Jak ustaliliśmy, ma problemy z pamięcią. Miała doznać obrażeń głowy i twarzy, mieć wybity bark oraz nadgarstki. Nie wiadomo, jak długo pozostanie w szpitalu. 

- Dzięki Bogu, że ktoś to widział. Bo gdyby nie świadkowie, nawet by nie było wiadomo kto to zrobił - dodaje nasz rozmówca.

Pomimo kilkukrotnych prób nawiązania kontaktu, nie udało nam się porozmawiać ze sprawcą wypadku. Sprawę będziemy monitorować.

W dniu dzisiejszym uzyskaliśmy informację, że ze względu na charakter obrażeń poszkodowanej zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek.

- Prokuratura Rejonowa w Płocku prowadzi postępowanie w sprawie wypadku, jaki miał miejsce w miejscowości Stare Łubki. Na chwilę obecną nie przedstawiono nikomu zarzutów, prokurator prowadzący sprawę dopiero zapoznaje się z materiałem dowodowym. Nie potrafię powiedzieć, czy i kiedy zostaną postawione sprawcy wypadku zarzuty - informuje prokurator rejonowy Norbert Pęcherzewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE