Reklama

Tylko siedmiu mężczyzn chce być księżmi

Opublikowano:
Autor:

Tylko siedmiu mężczyzn chce być księżmi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedynie siedmiu młodych mężczyzn wstąpiło w tym roku do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Jedynie siedmiu młodych mężczyzn wstąpiło w tym roku do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Jak za rektorem seminarium ks. prał. dr. Markiem Jaroszem poinformowała płocka Kuria, w tym roku na rok propedeutyczny zgłosiło się siedem osób.  Kandydaci musieli zdać egzaminy i odbyć rozmowę kwalifikacyjną z przełożonymi seminarium na wybrane tematy dotyczące m.in. Pisma Świętego, sakramentów, kwestii bioetycznych itd.

Wśród przyszłych kleryków nie ma ani jednego kandydata z Płocka - młodzi mężczyźni pochodzą z parafii w Serocku, Słupnie, Rościszewie, Starej Białej, Nowym Mieście, Gradzanowie i Mławie. Wszyscy to tegoroczni maturzyści, w październiku rozpoczną studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Z naszych informacji wynika, że wśród kandydatów do kapłaństwa z terenu diecezji płockiej mogli być też mężczyźni, którzy wybrali seminaria w innych diecezjach. Ilu starało się o przyjęcie do seminariów spoza diecezji?  - Nie posiadamy danych na ten temat - ucina rzeczniczka płockiej Kurii, Elżbieta Grzybowska.

Łącznie w nowym roku akademickim w płockim seminarium kształcić się będzie niespełna 50 kleryków. Jak podają katolickie media, w tym roku do seminariów w Polsce przyjęto 725 kandydatów do kapłaństwa, To o kilkadziesiąt osób mniej niż w ubiegłym roku.

Seminaryjna furta, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE