Reklama

Turnus rehabilitacyjny Ali tuż tuż, a pieniędzy brak

Opublikowano:
Autor:

Turnus rehabilitacyjny Ali tuż tuż, a pieniędzy brak - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystkie ręce na pokład! 11-letnia Ala cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, cytomegalię, małogłowie. Dziewczynce doskwierają też napady padaczki. W tej sytuacji niezbędna jest regularna rehabilitacja. 6-7 tys. zł - tyle kosztuje turnus rehabilitacyjny. Rodzina Alicji nie ma takich funduszy. Pomożesz?

Wszystkie ręce na pokład! 11-letnia Ala cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, cytomegalię, małogłowie. Dziewczynce doskwierają też napady padaczki. W tej sytuacji niezbędna jest regularna rehabilitacja. 6-7 tys. zł - tyle kosztuje turnus rehabilitacyjny. Rodzina Alicji nie ma takich funduszy. Pomożesz?

Alicja była prezentem urodzinowym dla jej mamy - Elwiry. Przyszła na świat w 2007 r. 

- To była sobota, cudowny dzień moich urodzin, godzina 8.10. Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego prezentu - wspomina kobieta.

Ala urodziła się jako zdrowa dziewczynka. Otrzymała 9 na 10 punktów w skali Apgar. Gdy miała pięć miesięcy okazało się jednak, że cierpi na mózgowe porażenie dziecięce (MPD), wrodzoną cytomegalię oraz małogłowie. Do tego w wieku 8 lat doszły napady padaczkowe, z którymi Ala zmaga się każdego dnia.

Mimo chorób Alicja to bardzo kontaktowa i radosna dziewczynka. We wrześniu rozpocznie naukę w drugiej klasie szkoły specjalnej, w której jest lubianą uczennicą. Nim to się jednak stanie gostyninianka powinna wziąć udział w wakacyjnym turnusie rehabilitacyjnym (koszt 6-7 tys. zł). Niezbędne są również regularne zajęcia terapeutyczne (godzina zajęć to wydatek rzędu 40-80 zł).

- Toczymy walkę o lepsze życie dla Ali, poprzez rehabilitację oraz inne zajęcia usprawniające córkę, aby w przyszłości mogła sama poruszać się oraz porozumiewać .Ponieważ ma z tym duży problem - dodaje mama dziewczynki. - Robimy co możemy, ale bez Państwa wsparcia finansowego nie damy rady.

Każde zajęcia, każdy turnus to krok do większej samodzielności. Dzięki dotychczasowej rehabilitacji Ala potrafi z niewielką pomocą utrzymać pozycję stojącą. Cały czas jednak wymaga całodobowej opieki.

- Niestety efekty są jeszcze zbyt małe i dlatego w najbliższym czasie czeka córkę operacja podcięcia ścięgien, by zmniejszyć przykurcze w nóżkach - wyjaśnia pani Elwira.

Alicja jest podopieczną Fundacji Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą". Jak można wesprzeć rodzinę dziewczynki? Dorzucić się do rehabilitacji, a zwłaszcza do zbliżającego się turnusu? Trzeba kliknąć tutaj i wpłacić pieniądze. Póki co udało się zebrać zaledwie 340 zł, czyli 5 proc. potrzebnej kwoty. Turnus rozpocznie się 15 lipca. Do dzieła!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE