Reklama

Tulenie, wzruszenia i recital Wolbacha

Opublikowano:
Autor:

Tulenie, wzruszenia i recital Wolbacha - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedzielna promocja wydawnictwa „Kolory nadziei” w Galerii Mazovia okazała się absolutnym strzałem w dziesiątkę. Autorzy nie ukrywali zadowolenia, a nawet wzruszenia.

Niedzielna promocja wydawnictwa „Kolory nadziei” w Galerii Mazovia okazała się absolutnym strzałem w dziesiątkę. Autorzy nie ukrywali zadowolenia, a nawet wzruszenia.

– Absolutnie nie spodziewaliśmy się, że nasze wydawnictwo będzie się tutaj sprzedawało aż tak dobrze. Rekordzista kupił aż 21 egzemplarzy – powiedziała nam Barbara Szafraniec tuż po zakończeniu całego „zamieszania”. – Wiele osób, które pojawiły się dzisiaj przy naszym stoisku, przyznało, że „Kolory nadziei” wiele zmieniły w ich życiu. Postanowili więc sprezentować je komuś ze swoich bliskich.

„Kolory nadziei” to rzecz unikatowa na naszym rynku edytorskim. Książka napisana przez Barbarę Szafraniec, składa się z dwóch części. Z pierwszej można dowiedzieć się, jak radzić sobie w szczególnie krytycznych sytuacjach, w drugiej natomiast o swoich przeżyciach opowiadają znane postaci życia politycznego, społecznego, artystycznego. Książka opatrzona jest niebanalnymi ilustracjami oraz klimatycznymi fotografiami znanej płockiej artystki-fotografki Alicji Reczek, znanej również jako White Alice.

Wydawnictwo uzupełniają dwie płyty – „Tajemna moc” Kamila „Sopora” Szafrańca oraz „Wielki dzień” Ryszarda Wolbacha. Co ciekawe, chociaż w 2014 roku były lider Babsztyla i Harlemu obchodzić będzie 35-lecie pracy artystycznej, jest to jego pierwsza solowa płyta.

Piosenki z „Wielkiego dnia”, ale również najbardziej znane utwory Babsztyla i Harlemu można było w Galerii Mazovia usłyszeć trzykrotnie. Tyle razy bowiem Ryszard Wolbach pojawiał się na scenie ze swoimi mini-recitalami. Ale w niedzielne popołudnie jego estradowa aktywność nie ograniczyła się wyłącznie do prezentowania swoich najpopularniejszych piosenek. Poprowadził on również konkurs, w którym dzieci (ale dorośli również) mogli wygrać nagrody za odgadnięcie, jaka bajka prezentowana była w formie piosenki.

Na scenie prezentował się jednak nie tylko Ryszard Wolbach. Były również „Muzyczne Iskierki” czyli dziecięcy chór ze Szkoły Podstawowej nr 17 prowadzony przez Agnieszkę Kralkę. Młodzi artyści (w grupie kilkunastu dziewczyn był również jeden wokalista) prezentowali własne wersje przebojów polskich i zagranicznych. Nie tylko tych najnowszych, ale również znanych głównie ich rodzicom. I to właśnie oni stanowili główną część widowni recitalu „Muzycznych Iskierek”. Sporą widownię miała również pracownia muzyczna Młodzieżowego Domu Kultury.

Spore poruszenie w Galerii Mazovia wywołała akcja „Nie stój! Przytulaj!”, której pomysłodawcą na świecie był Juan Mann. „Muzyczne Iskierki” chwyciły w dłonie wielokolorowe kartki z napisami: „Darmowe tulenie”, „Nie stój! Przytulaj”, „Darmowe uściski”, „Przytulanie za friko!” „Free Hugs”. I ruszyły, aby się przytulać. Podobnie uczynili Barbara Szafraniec, Ryszard Wolbach, Kamil Szafraniec. Przytulanie okazało się bardzo „zaraźliwe”, bo wystarczyło kilka minut, aby obejmowały się nawet zupełnie obce sobie osoby.

Oczywiście, od pierwszej do ostatniej minuty całego odbywającego się w Galerii Mazovia wydarzenia można było kupować „Kolory nadziei” lub płyty Ryszarda Wolbacha i Kamila „Sopora” Szafrańca będące częścią tego wydawnictwa. Oczywiście, twórcy wydawnictwa z wielką radością wpisywali w nim swoje dedykacje. A Alicja Reczek zapraszała do pamiątkowych fotografii z artystami wykonywanej na tle specjalnie ustawionej „ścianki celebrytów”.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE