Reklama

Tu zamkną skrzyżowanie, tam otworzą. Ważne informacje dla kierowców

Opublikowano:
Autor:

Tu zamkną skrzyżowanie, tam otworzą. Ważne informacje dla kierowców  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remonty niektórych odcinków ulic dobiegają końca, inne dopiero się zaczynają. Miasto na okres Wszystkich Świętych zmienia też organizację ruchu przy cmentarzach.

Remonty niektórych odcinków ulic dobiegają końca, inne dopiero się zaczynają. Miasto na okres Wszystkich Świętych zmienia też organizację ruchu przy cmentarzach. 

Trwają prace na ul. Warszawskiej - dojazd do al. Kilińskiego jest niemożliwy ze względu na trwającą wymianę kanalizacji deszczowej. Dobra wiadomość jest taka, że skończą się one do piątku 25 października. 

- Niewykluczone, że przejazd ul. Warszawską zostanie uruchomiony dzień wcześniej, w czwartek. Trzeba jednak uzbroić się jeszcze w cierpliwość, bo przed nami wciąż przebudowa skrzyżowania al. Kilińskiego z ul. Warszawską, Mostową i Norbertańską. Oznacza ona, że przez jakiś czas ponownie nie będziemy mogli korzystać w pełni z ul. Warszawskiej - mówi Hubert Woźniak z zespołu prasowego Ratusza. 

W sobotę 26 października o godz. 9:00 drogowcy na dwa dni (do niedzieli wieczorem) całkowicie zamkną skrzyżowanie al. Kilińskiego z ul. 4 Pułku Strzelców Konnych i Sienkiewicza. Tam trzeba przebudować kolektory ściekowe. 

Objazdy dla autobusów KM zostaną wytyczone po trasie:

Spółdzielcza - Piłsudskiego - Jachowicza - 11 Listopada - 3 Maja - 1 Maja – Sienkiewicza. Samochody osobowe będą mogły korzystać z ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej i skrzyżowania z al. Kilińskiego przy Rogatkach Płońskich.

Zmiany na Wszystkich Świętych 

Na przełomie października i listopada zawsze obserwowany jest wzmożony ruch w okolicach cmentarzy, co ma oczywiście związek z obchodzoną 1 listopada w Kościele Katolickim Uroczystością Wszystkich Świętych. W tym czasie tradycyjnie zmienia się organizacja ruchu w okolicach płockich nekropolii. 

Drogowcy zrobią ukłon w stronę mieszkańców i tymczasowo otworzą odcinek ul. Tysiąclecia. Fragment od skrzyżowania z Łukasiewicza do skrzyżowania z Przemysłową będzie można pokonać dwukierunkowo od środy 30 października do 3 listopada. 

Pozostałe zmiany w większości pokrywają się z tymi znanymi z lat poprzednich. 1 listopada w godzinach 5:00-20:00 zamknięty dla ruchu samochodowego będzie odcinek Al. Kobylinskiego na wysokości cmentarzy.

- Wyłączony z ruchu zostanie także przejazd przez południowy pas Al. Kobylińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Bielską. Pas ten stanie się parkingiem. W zaparkowaniu pomogą strażnicy miejscy - zapewnia Woźniak.

Z powodu wyłączenia przejazdu przez Al. Kobylińskiego przy cmentarzach zmienią się trasy wybranych linii Komunikacji Miejskiej.

Autobusy linii 4, 14, 24, 31, 100, 103, 104 i 105 będą kursować ul. Kazimierza Wielkiego. Zostaną dla nich przygotowane przystanki zastępcze. Jeden znajdzie się przy ul. Dobrzyńskiej (obok Wcześniaka), kolejne – przy Rogatkach Dobrzyńskich.

1 listopada również całkowicie zostanie wyłączony przejazd przez ul. Bielską, na odcinku od skrzyżowania z ul. Targową do skrzyżowania z ul. Sierpecką. Zamknięte zostaną też zjazdy z obwodnicy na ul. Bielską. Przejechać będą mogły tylko taksówki i służby miejskie. Wyłączenie ruchu nastąpi również w godz. 5:00-20:00. Ostateczną decyzję o wydłużeniu zmiany organizacji ruchu podejmą policjanci, którzy będą kierować ruchem.

Aby zapewnić możliwość dotarcia na cmentarz komunalny – Komunikacja Miejska przygotuje na 1 listopada osiem specjalnych, bezpłatnych linii autobusowych o numerach od 70 do 77 (linia 76 z Podolszyc ulicą Gościniec przy cmentarzu na Ośnicy do Borowiczek). Autobusy linii 70 – 75 i 77 w dniu Wszystkich Świętych kursować będą co 12 – 15 minut. Kursy tych linii uruchomione będą również w dniach poprzedzających i następujących po 1 listopada, ale tylko w tym jednym dniu będą bezpłatne.

Regularnie dojeżdżające do cmentarza komunalnego autobusy linii 4, 15 i 24 1 listopada również będą bezpłatne.

Rozkłady jazdy linii specjalnych będą umieszczone z wyprzedzeniem na przystankach autobusowych na kolorowym papierze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE