Reklama

Tu na razie jest ściernisko... [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Tu na razie jest ściernisko... [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dramatyczna historia Moniki i jej dwojga rodzeństwa ma szansę na szczęśliwe zakończenie. Wciąż jednak potrzebna jest pomoc.

Dramatyczna historia Moniki i jej dwojga rodzeństwa ma szansę na szczęśliwe zakończenie. Wciąż jednak potrzebna jest pomoc.

20-letnia Monika wraz z bratem i siostrą mieszkali u wujostwa, które było dla nich rodziną zastępczą. Dzieci były traktowane wyłącznie jako źródło dodatkowego dochodu. Krewni nie zamierzali respektować chociażby podstawowych ich potrzeb, zmuszając przy tym do rozmaitych prac.

W końcu dzieci zdecydowały się na ucieczkę. Od tego czasu rozpoczęła się ich tułaczka. Udało się wprawdzie wynająć mieszkanie, ale związane z tym wysokie koszty sprawiały, że nie rodzeństwu nie wystarczało pieniędzy na inne potrzeby (czasami nawet na jedzenie).

Rodzeństwo, pozostające praktycznie wyłącznie na łasce ludzi dobrej woli, trafiło pod opiekuńcze skrzydła Fundacji Portal Fm-Pomagamy Dzieciom. Rozpoczęła się trwająca prawie rok walka o mieszkanie dla Moniki, jej siostry i brata. Wreszcie udało się. W zasobach miasta znalazło się kwaterunkowe mieszkanie, które miało zostać przekazane na potrzeby rodzeństwa. Pozostał tylko jeden „drobiazg” – remont generalny.

I tym razem jednak okazało się, że nieoceniona jest pomoc ludzi dobrej woli. – Remont mieszkania wykonuje firma INVEST BUD, nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia. To praca wykonywana społecznie – powiedział nam prezes Fundacji FM-Pomagamy dzieciom Piotr Nosarzewski. – Oczywiście, wszystkie związane z remontem szczegóły zostały uzgodnione z naszą fundacją. Umeblowaniem mieszkania dla Moniki i jej rodzeństwa zająć się ma Fundacja Ich Dom.

Wyremontowanie i umeblowanie mieszkania to jednak jeszcze nie wszystko, aby móc mieszkać w godnych warunkach. Potrzeby wciąż są niemałe, dlatego cały czas liczymy na wsparcie naszych Czytelników. Dla osób, które zechcą pomóc Monice i jej rodzeństwu, podajemy numery kontaktowe do przedstawicieli Fundacji Portal Fm-Pomagamy Dzieciom:

Beata Kowalska 663807776
Piotr Nosarzewski 601073766

Jeśli ktoś zechciałby finansowo wesprzeć trójkę młodych ludzi, może wpłacać pieniądze na konto Fundacji Portal FM PKO BP II odz w Płocku 95102039740000530202455939 z dopiskiem „Pomoc dla Moniki”.

Fot. Fundacja Portal Fm-Pomagamy Dzieciom

Zobacz też:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE