Reklama

Trzymała finanse w ryzach. Odeszła po 21 latach

Opublikowano:
Autor:

Trzymała finanse w ryzach. Odeszła po 21 latach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednym z ważnych punktów XIV sesji Rady Powiatu Płockiego było odwołanie Marii Jakubowskiej z funkcji skarbnika.

Jednym z ważnych punktów XIV sesji Rady Powiatu Płockiego było odwołanie Marii Jakubowskiej z funkcji skarbnika.

Skarbnik to jedna z ważniejszych osób w samorządzie, to główny księgowy budżetu. Właśnie przygotowanie budżetu powiatu płockiego na 2020 rok - obok oczywiście codziennej pracy - było bardzo istotnym, trudnym zadaniem, przygotowanym m.in. przez skarbnika Marię Jakubowską. I okazuje się, że ostatnim tego typu. 

65-letnia Maria Jakubowska zdecydowała o przejściu na emeryturę. Skarbnikiem była 21 lat. Podczas ostatniej sesji samorządowcy oraz liczni goście serdecznie dziękowali jej za lata owocnej pracy. Były życzenia, kwiaty, przemówienia.

- Rozumiemy i szanujemy Pani decyzję - mówił starosta płocki Mariusz Bieniek. - Dziękujemy za nieocenioną pracę. Jest Pani dla nas osobą wyjątkową, a my mieliśmy to szczęście z Panią współpracować.

Maria Jakubowska podkreślała, że ze wszystkimi współpraca układała się bardzo dobrze.

- Jest czas pracy i jest czas wypoczynku, trzeba wiedzieć kiedy odejść.  Może  czasami byłam zbyt zdecydowana, ale taki już mój charakter, osoba w finansach musi trzymać w ryzach pewne rzeczy - z uśmiechem mówiła Maria Jakubowska. - Wychowałam następczynię, która została przeze mnie wprowadzona we wszystkie tajniki i arkana. 

Obowiązki skarbnika przejęła Katarzyna Leśniewska, dotychczasowa dyrektor wydziału finansowego w starostwie.

Dodajmy, że budżet powiatu na 2020 r. wynosi 130 mln zł i jest największy w jego historii, a deficyt ma być zerowy. Ponad 20 mln zł zaplanowano na inwestycje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE