reklama

Trzydziesty pierwszy raz do Czarnej Madonny

Opublikowano:
Autor:

Trzydziesty pierwszy raz do Czarnej Madonny  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościTrwają przygotowania do 31. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę, która wyruszy spod płockiej katedry 6 sierpnia. Pielgrzymom w 11 grupach towarzyszyć będzie dr Kazimierz Szałata, świecki misjonarz z fundacji troszczącej się o chorych na trąd. Zaplanowano tez spotkanie z posłanką.

Trwają przygotowania do 31. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę, która wyruszy spod płockiej katedry 6 sierpnia. Pielgrzymom w 11 grupach towarzyszyć będzie dr Kazimierz Szałata, świecki misjonarz z fundacji troszczącej się o chorych na trąd. Zaplanowano tez spotkanie z posłanką.

Jak poinformowała rzeczniczka płockiej Kurii, Elżbieta Grzybowska, w parafiach trwają zapisy na 31. pielgrzymkę na Jasną Górę, która w tym roku wyruszy pod hasłem „Dom na Skale…” będącego nawiązaniem do rozważanego w całym polskim Kościele tematu „Kościół naszym Domem”. Podobnie jak w latach poprzednich pątnicy w 11 grupach wyruszą 6 sierpnia, zaraz po mszy w katedrze, a do Częstochowy dotrą 14 sierpnia rano. Codziennie pokonywać będą około 30 km. - W tym roku postanowiliśmy zmienić charakter wieczornych Apeli Jasnogórskich – relacjonuje słowa ks. Jarosława Tomaszewskiego, głównego przewodnika pielgrzymki rzeczniczka Kurii. – Podczas jednego z apeli w Kaszewicach gościć będziemy posłankę na Sejm RP Elżbietę Witek, która podczas prelekcji poruszy tak istotne sprawy jak okrojenie programu nauczania historii czy edukację społeczno-historyczną młodego pokolenia.

Przez dwa dni z pielgrzymami z naszej diecezji wędrować będzie również Kazimierz Szałata, szef polskiej Fundacji Roaula Follereau, świecki misjonarz, który od wielu lat pomaga krajom afrykańskim.- Towarzyszyć mu będą członkowie rodziny Kamila Kulczyckiego, dwudziestoletniego wolontariusza fundacji i harcerza, który w tym roku zmarł w tragicznych okolicznościach - zapowiada Elżbieta Grzybowska. - Imię Kamila ma nosić studnia głębinowa, zbudowana w miejscowości Bidiga w Burkina Faso.

Tak jak w poprzednich latach zapisywać można się we własnych parafiach, a ci, którzy chcieliby zapisać się w czynnym od 2 do 4 sierpnia Biurze Informacji Pielgrzymkowej w Opactwie Pobenedyktyńskim muszą przynieść zaświadczenie od swojego księdza proboszcza. Bo - jak przypomina ks. Tomaszewski - pielgrzymka to rekolekcje w drodze, a nie rajd turystyczny.

Narzeczeni, którzy chcą zawrzeć związek małżeński na pątniczym szlaku w Głogowcu (7 lipca ) powinni poinformować o tym odpowiedzialnego za służbę liturgiczną ks. Grzegorza Dobrzenieckiego do dnia 31 lipca (formalności załatwia się w swojej parafii).

Nie zmienia się również wysokość opłaty pielgrzymkowej - wynosi ona 100 zł i obejmuje m.in. ubezpieczenia, leki, sanitariaty, opłatę kuchni pielgrzymkowej i innych służb. Dodatkowo trzeba wpłacić 25 zł za przewóz bagażu. Na ulgi mogą liczyć dzieci do 13. roku życia (80 zł) oraz rodziny, których co najmniej troje członków bierze udział w pielgrzymce (wtedy rodzina płaci łącznie 180 zł).

Wszystkich, którzy z jakichś powodów nie mogą się udać na szlak pielgrzymkowy, organizatorzy zapraszają do pielgrzymowania duchowego. Pielgrzymi duchowi otrzymają modlitewnik z rozważaniami na każdy dzień, wraz z dokładną trasą pielgrzymki, będą codziennie uczestniczyć w swojej parafii w Mszy św. i Apelu Jasnogórskim. - Pragniemy w ten sposób utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, Ojczyzny, rodzin i osobistych - zaprasza ks. Jarosław Tomaszewski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE