Trzy siatkarskie sety z dodatkiem. Biało-czerwona Orlen Arena [ZDJĘCIA]

WiadomościW piątkowe popołudnie reprezentacja Polski siatkarzy pokonała w towarzyskim meczu w Płocku zespół Argentyny 3:0 (25:20, 25:18, 25:18). W dodatkowym czwartym secie 25:19 także lepsi byli gospodarze.

To była duża atrakcja dla kibiców z Płocka i regionu. W przerwie między turniejami Siatkarskiej Ligi Narodów kadra pojawiła się w Orlen Arenie.

Nasi siatkarze w pierwzym turnieju LN w Japonii pokonali Francję, Iran i Bułgarię, a przegrali z Serbią. Na drugi turniej do Holandii pojedzie już zmieniony skład - ten z meczu z Argentyną.

W Płocku w kadrze pojawili się już m.in. Bartosz Kurek, Wilfredo Leon i Tomasz Fornal. W ekipie Agrentyny zabrakło gwiazdy nr 1 - rozgrywającego Luciano De Cecco.

Kompletu na trybunach w Płocku wprawdzie nie było (bilety kosztowały 29, 49 i 69 zł), ale atmosfera na biało-czerwonych trybunach była bardzo dobra.

Przed meczem pamiątkową koszulkę z nr 1 i nazwiskiem od prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastiana Świderskiego otrzymał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Z kolei Wioletta Kulpa otrzymała reprezentacyjną koszulkę z napisem Orlen.

Na parkiecie widać było, że część zawodników trenuje po posezonowej przerwie dopiero od dwóch tygodni, nie brakowało więc prostych błędów, ale potencjał gospodarzy jest ogromny.

Polacy byli lepsi, w pierwszym secie wygrali 25:20, w drugim popisali się kilkoma dobrymi blokami i pokonali Argentynę 25:18. W trzecim Nikola Grbić, szkoleniowiec reprezentacji Polski, dokonywał zmian, ale dominacja gospodarzy także była wyraźna - skończyło się 25:18 i 3:0 w meczu.

Ale nie był to koniec, bo już przed meczem trenerzy ustalili, że zagrają minimum 4 sety. Polska wygrała więc towarzyski mecz 3:0, ale zespoły stanęły do czwartej partii.

Po stronie Polski nastąpiły kolejne zmiany, zadebiutował w kadrze środkowy Sebastian Adamczyk. Obraz gry nie zmienił się, Polska wygrała do 19.

Finał LN udziałem ośmiu ekip, w tym Polski, zaplanowano w Gdańsku w dniach 19-23 lipca br.

Polska - Argentyna 3:0 (25:20, 25:18, 25:20) dodatkowy set 25:19

Polska: Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Paweł Zatorski (L), Sebastian Adamczyk, Karol Urbanowicz, Kamil Szymura (L), Artur Szalpuk, Jan Firlej

Argentyna: Matias Sanchez, Joaquin Gallego, Luciano Palonsky, Augustin Loser, Bruno Lima, Luciano Vincentin, Santiago Danani (L), Jan Martinez, Mauro Zelayeta, Manuel Armoa, Pablo Koukartsev, Martin Ramos, Nicolas Zerba, Matias Giraudo