Jak podaje płocka policja, jazda na tzw. „podwójnym gazie” wciąż jest częstym problemem na drogach w mieście i powiecie. Tylko w ciągu dwóch ostatnich dni funkcjonariusze zatrzymali trzech pijanych kierowców.
- W miniony wtorek na ul. Wyszogrodzkiej mundurowi zatrzymali kierującego jaguarem - relacjonuje Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji. - Podczas kontroli 48-letni kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wykazało ono ponad promil w organizmie. Policjanci zatrzymali uprawnienia, a o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd - podaje.
Kolejne dwa przypadki jazdy na „podwójnym gazie” miały miejsce w środę, 6 stycznia.
- 35-latek z powiatu płockiego pomimo tego, że spożywał alkohol, zdecydował się wsiąść za kierownicę volkswagena - powiedziała Lewandowska. - Swoją podróż zakończył w Wyszogrodzie gdzie zderzył się z innym pojazdem. Aby uniknąć odpowiedzialności wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać. Zatrzymał go świadek zdarzenia - relacjonuje.
Kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. I jakby tego było mało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Także w minioną środę na numer alarmowy 112 zadzwonił zaniepokojony kierowca. Miał on podejrzenia co do trzeźwości jadącego przed nim kierującego.
- Według relacji jadący przed nim seat stwarzał zagrożenie na drodze - tłumaczy oficer prasowa płockiej policji. - Mundurowi zatrzymali kierującego w Rydzynie. 34-letek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie - dodaje.
Na tym jednak nie koniec policyjnych interwencji w ciągu ostatnich dni. We wtorek, 5 stycznia, policjanci z grupy Speed, zatrzymali kierującego samochód osobowy marki renault.
-25-latek przekroczył prędkość - podaje Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji. - Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W świetle prawa jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności - dodaje.
Policjanci ponownie apelują: nie bagatelizujmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być od wpływem alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.
Komentarze (0)