Reklama

Trwają wybory. Jaka frekwencja?

Opublikowano:
Autor:

Trwają wybory. Jaka frekwencja? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do południa do urn wyborczych poszło 15,84 procent wyborców okręgu płocko-ciechanowskiego. W samym Płocku frekwencja była jeszcze wyższa.

Do południa do urn wyborczych poszło 15,84 procent wyborców okręgu płocko-ciechanowskiego. W samym Płocku frekwencja była jeszcze wyższa.

Trwają wybory parlamentarne, Polacy wybierają posłów i senatorów w czynncyh do 21.00 lokalach wyborczych. Od 7.00 rano  do południa zagłosowało 15,84 proc. wyborców z okręgu płocko-ciechanowskiego.

Jak dowiedzieliśmy się w płockiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego, na 664 tys. 834 uprawnionych osób do urn poszło 105 tysięcy 295 mieszkańców mazowieckich miejscowości, co daje frekwencję na poziomie 15,84%. To nieco niższy wynik niż ogólnopolski (do południa do urn poszło 16,47 proc. Polaków).

Za to samym Płocku frekwencja była wyższa i wyniosła ponad 18,78 proc., co oznacza, że od rana do południa swoich posłów wybierało ponad 18 tys. płocczan na 96 tys. 106 uprawnionych

Przypomnijmy, że w wyborach do sejmu nasz okręg nr 16 tworzą powiaty ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski oraz miasto na prawach powiatu Płock, a w wyborach do senatu jesteśmy okręgiem nr 38 tworzonym przez powiaty: gostyniński, płocki, sierpecki, sochaczewski, żyrardowski oraz miasto na prawach powiatu Płock.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE