Reklama

Trwa wymiana wiat przystankowych. Co się dzieje ze starymi obiektami?

Opublikowano:
Autor:

Trwa wymiana wiat przystankowych. Co się dzieje ze starymi obiektami? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W kwietniu rozpoczęła się wymiana wiat przystankowych. Stare przystanki zastąpi 40 nowych, w pełni wyposażonych wiat. Co z "odzyskanymi" wiatami?

W kwietniu rozpoczęła się wymiana wiat przystankowych. Stare przystanki zastąpi 40 nowych, w pełni wyposażonych wiat. Co z "odzyskanymi" wiatami? 

Wszystkie obiekty powinny stanąć do 15 czerwca, a część z nich na przystankach, na których do tej pory nie było wiat, np. na przystanku Popiełuszki obok BP w kierunku Podolszyc czy w szczycie Galerii Wisła w al. Jana Pawła II, o co zabiegali sami mieszkańcy. Zdemontowanych zostanie również 37 starych wiat przystankowych. Płocczanie mają swoje pomysły na ich wykorzystanie.

W imieniu części z nich głos zabrał radny Michał Sosnowski.

- W związku z interwencją mieszkańców, zwracam się z ponowną prośbą o ustawienie wiaty przystankowej przy przystanku „Zglenickiego-Szpital 02” - czytamy w interpelacji radnego. - Jest to przystanek, z którego korzysta wielu pasażerów Komunikacji Miejskiej ze względu na umiejscowienie w pobliżu Centrum Medycznego „MEDICA”. Aktualnie trwa montaż nowych wiat przystankowych w mieście, w związku z tym być może pojawi się możliwość instalacji w tym miejscu jednej z „odzyskanych” wiat.

Okazuje się, że stare wiaty, które można jeszcze naprawić i odnowić zostaną ponownie wykorzystane. 

- W ramach wymiany wiat 7 szt. z obecnych (starych) wykorzystamy, wyremontujemy i ustawimy, zastępując wiaty niezabudowane, czy w miejscach gdzie nie ma ich dziś, a mieszkańcy ich chcą (np. na przystanku Orlen Arena 01, Wesoła 01 na ul. Słonecznej - wyjaśnia Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami UMP. 

Wymieniona też będzie na nową, wąską (o szerokości 0,5 m - taka sama jaka na Sienkiewicza przy ul. Misjonarskiej) istniejąca dziś wiata na przystanku Słowackiego 01 znajdującym się przy ul. Gałczyńskiego, a na którą skarżą się  mieszkańcy. Ich zdaniem jest ona za daleko od miejsca wsiadania do autobusu. 

- Nowa wąska wiata będzie na początku zatoki, dzięki czemu powinno być lepiej i bliżej do miejsca wsiadania - mówi Konrad Kozłowski. - Wąska musi być w tym miejscu ze względu na skrzyżowanie i widoczność z ul. Norwida. Obecnie znajdująca się tam wiata z 2014 roku zastąpi wyeksploatowany obiekt na ul. Zglenickiego przy Orlen Medyce (przystanek Zglenickiego, szpital 01). 

Aktualnie na terenie miasta znajdują się 134 wiaty, w tym 75 szt. to nowe wiaty wybudowane w latach 2014-2017, a w 2017 roku wraz z remontami ulic wybudowanych zostało 10 szt. nowych wiat. W tym roku planowany jest montaż 40 szt. nowych wiat oraz dodatkowo ustawienie nowych wiat na ul. Łukasiewicza - na remontowanym odcinku postawi je wykonawca remontu ulicy, a także na ul. Kostrogaj i Przemysłowej, gdzie wiaty również ustawi firma remontująca. 

- Razem powinno być w tym roku 128 szt. nowych wiat - dodaje Konrad Kozłowski. - W efekcie na terenie miasta pozostanie już tylko 15 starych wiat przystankowych (najlepsze i najnowsze obiekty z istniejących starych wiat) w tym już tylko jedna wiata zostanie niezabudowana.

O odpowiedzi na interpelację w sprawie ustawienia wiaty na przystanku „Zglenickiego-Szpital 02” poinformujemy na łamach portalu. 

[ZT]17364[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE