Reklama

Trwa wycinka drzew w jarze Rosicy na osiedlu Imielnica [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Trwa wycinka drzew w  jarze Rosicy na osiedlu Imielnica [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat poszerzenia ulicy Wyszogrodzkiej, począwszy od Jaru Rosicy aż do skrzyżowania z Borowicką, to z pewnością jedna z większych bolączek komunikacyjnych naszego miasta. Władze od lat przymierzają się do budowy drugiej nitki, choć leży to w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Trwa wycinka drzew w jarze Rosicy niedaleko granic miasta. Czy to przygotowania do inwestycji drogowej czy efekt zmian w ustawie? - pytał nasz czytelnik.

Pierwsza myśl, która rodzi się na widok drzew idących pod topór w jarze Rosicy, to skojarzenie z oczekiwaną od lat budową drugiej nitki Wyszogrodzkiej. Temat poszerzenia drogi krajowej, która w tym miejscu zwęża się w wąskie gardło, powodując codzienne korki, to z pewnością jedna z większych bolączek komunikacyjnych naszego miasta. Sęk w tym, że utrzymanie dróg krajowych leży w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i aby cokolwiek drgnęło, potrzebne jest porozumienie między miastem a GDDKiA i podział kosztów nie tylko na budowę drogi, ale i m.in. wykup działek.

Czy zostało zawarte, skoro w miniony weekend rozpoczęła się wycinka drzew w Jarze Rosicy? - dopytuje nasz czytelnik. Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, wycinka jest prowadzona na prywatnej działce i nie ma związku ze zbliżającą się inwestycją. 

- Trwają negocjacje z Generalną Dróg Krajowych i Autostrad na temat porozumienia, w celu wspólnej realizacji inwestycji. Znaczna większa część drogi znajdzie się bowiem poza granicami miasta - wyjaśnił Hubert Woźniak z zespołu prasowego urzędu miasta.

Zapytaliśmy więc w mazowieckim oddziale GDDKiA o postęp konsultacji, czekamy na odpowiedź.

Wróćmy jednak do drzew. Wygląda na to, że są wycinane, bo zezwala na to ustawa. Na ostatnim posiedzeniu w 2016 roku posłowie znowelizowali przepisy. Jedną z nowości było zdjęcie obowiązku wydawania pozwoleń na wycinkę drzew na prywatnej działce. Jak mawia przysłowie: wolnoć Tomku w swoim domku. Polacy masowo złapali więc za piły i siekiery. Ile drzew od nowego roku ścięto w naszym mieście? Tego nie wiemy. 

Co ciekawe, inny nasz czytelnik w minioną sobotę zauważył policję, spisującą robotników ścinających drzewa w jarze Rosicy. 

- Dzielnicowy pełnił funkcję w terenie i zauważył wycinkę drzew. W przeszłości, przed nowelizacją ustawy, policjanci byli uczulani, że w tym miejscu prowadzona jest nielegalna wycinka drzew. Funkcjonariusz sprawdził, czy drzewa są wycinane za wiedzą i zgodą właściciela działki. Właściciel rzeczywiście zlecił wycinkę tych drzew - wyjaśnił Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. 

Od soboty trwa wycinka drzew w Jarze Rosicy. Zdjęcie zrobione w poniedziałek. Fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE