Reklama

Trwa remont na Międzytorzu. Co się zmieni?

Opublikowano:
Autor:

Trwa remont na Międzytorzu. Co się zmieni? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca października potrwają prace związane z przebudową ulic na osiedlu domków jednorodzinnych na Międzytorzu. Inwestycja pochłonie blisko 2mln zł.

Do końca października potrwają prace związane z przebudową ulic na osiedlu domków jednorodzinnych na Międzytorzu. Inwestycja pochłonie blisko 2mln zł.

Trwają prace na Międzytorzu - jak informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, w ramach inwestycji gruntownie przebudowane zostaną ulice Krzywickiego, Staszica, Kopernika wraz z infrastrukturą sanitarną, wodociągową, energetyczną i teletechniczną. Co się zmieni? Po pierwsze, wszystkie trzy ulice zyskają nową nawierzchnię asfaltową, powstaną nowe chodniki, wjazdy do posesji i dojścia do furtek z kostki betonowej. Po drugiej, zostanie przebudowana również infrastruktura podziemna - prace obejmują budową kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej.

Przetarg wygrało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane WASKOP Elżbieta Wasek z Płocka i Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Instalacyjne Arkadiusz Wałęsa, Marcin Rybicki, Lech Malara. 

Prace mają się zakończyć do 31 października 2013 r. Pochłoną ponad 1,8 mln zł.

W kolejnych latach miasto chce przebudować pozostałe ulice w tym rejonie Międzytorza (Heweliusza, Kołłątaja, Stodółkiewicza, Kolbego, Rozego). Czy tak się stanie, będzie zależało oczywiście od zasobności miejskiej kasy.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE