Reklama

Reklama

Trwa policyjna akcja. Noga z gazu, najważniejsze jest bezpieczeństwo

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PP

Trwa policyjna akcja. Noga z gazu, najważniejsze jest bezpieczeństwo - Zdjęcie główne

foto PP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przełom października i listopada to czas wzmożonych działań policji, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, zwłaszcza w okresie uroczystości Wszystkich Świętych oraz Zaduszek.

Reklama

W tym czasie znacząco nasila się ruch przy cmentarzach i w okolicach kościołów, także w Płocku i w regionie płockim. Również na drogach dojazdowych do większych miast. Dlatego też policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach Mazowsza i odwiedzających miejsca spoczynku bliskich.

- Czynności mają przede wszystkim charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu drogowego daleko idącego wsparcia, zarówno w przekazie informacyjnym, jak też w bezpiecznym dotarciu do nekropoli i samego poruszania się przy nich - zapewnia mazowiecka policja.

Funkcjonariusze sprawdzają m.in.:

- przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast

- stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci

- stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów

- stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów

- właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów

- stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Policja patroluje okolice cmentarzy i terenów przykościelnych. Zwiększonym nadzorem policjanci objęłi także dworce kolejowe i autobusowe oraz komunikację zbiorową.

- Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, pieniędzy, kluczy czy przedmiotów wartościowych w reklamówkach, otwartych dużych kieszeniach odzieży - apelują policjanci. 

Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze – należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania. Korzystając ze środków komunikacji miejskiej torebkę lub plecak miejmy zawsze przed sobą i trzymajmy je w dłoni. Nie pozostawiajmy przy nagrobkach swoich rzeczy bez nadzoru. 

- Pamiętajmy, że w okresie świąt znacznie wzrasta natężenie ruchu, w szczególności w okolicach cmentarzy. Mgła i padający deszcz często utrudniają prowadzenie pojazdu. Dostosujmy prędkość do panujących warunków drogowych. Warto jechać wolniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu - podkreślają w policji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy