Reklama

Trwa głosowanie. Obraziliście się?

Opublikowano:
Autor:

Trwa głosowanie. Obraziliście się? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze tylko przez sześć dni - do piątku 3 października można głosować nad projektami do budżetu obywatelskiego. Dziś głosowało Radziwie, od jutra kolejno: Skarpa, Trzepowo, Tysiąclecia, Winiary, Wyszogrodzka i Zielony Jar. Każdy może głosować, gdzie chce, nie musimy być mieszkańcami tych osiedli!

Jeszcze tylko przez sześć dni - do piątku 3 października można głosować nad projektami do budżetu obywatelskiego. Dziś głosowało Radziwie, od jutra kolejno: Skarpa, Trzepowo, Tysiąclecia, Winiary, Wyszogrodzka i Zielony Jar. Każdy może głosować, gdzie chce, nie musimy być mieszkańcami tych osiedli!

Frekwencja przy urnach w trzciej edycji budżetu obywatelskiego jest, delikatnie mówiąc, mizerna i niewykluczone, że jak tak dalej pójdzie, nie uda się powtórzyć wyników z poprzedniej edycji. Wielki wpływ ma na ten fakt przede wszystkim to, że Ratusz - by wyeliminować nadużycia, do których dochodziło przedtem, nie zgodził się tym razem na głosowanie za pomocą formularza elektronicznego. Aby oddać głos, trzeba się pofatygować osobiście z dokumentem tożsamości. I mimo że punkty do głosowania rozstawiono sprawiedliwie na wszystkiech osiedlach Płocka, bynajmniej nie przeżywają one szturmu.

Ale to chyba niejedyny powód - wydaje się bowiem, że płocczanie trochę się na budżet obrazili - liczba projektów zgłoszononych nie była oszałamiająca, mimo że można było zawalczyć np. o swoje najbliższe otoczenie, mając znacznie większe szanse na realizację pomysłu niż poprzedni (wiadomo było, że np. parking osiedlowy dla 20 aut raczej nie przekona do siebie więcej płocczan niż projekt ogólnomiejski, z którego skorzystają wszyscy, teraz każde osiedle miało do wydania 200 tys. zł). Ale nie tylko pomysłodawcy trochę przysnęli - płocczanie nie wybierają "swoich" faworytów tak ochoczo jak ostatnio.

Głosowanie trwa do piątku, 3 października.  Dziś, w sobotę, głosowaliśmy na Radziwiu, jutro w niedzielę można oddać głos na Skarpie.

Pamiętajcie, że każdy może głosować tam, gdzie mu wygodnie. Fakt, że w weekend to na Radziwiu i Skarpie można postawić krzyżyk przy swoim faworycie, nie oznacza, że mieszkańcy lewobrzeżnej częsci miasta, których akurat nie było w Płocku, nie mogą zagłosować np. na Winiarach. Głosujemy gdzie chcemy - warunkiem jest nasza obecność na sporządzonej w Ratuszu liście uprawnionych do głosowania (lista przedstawia stan zameldowania na 10 września).Pamiętajcie, że wybieramy dwa projekty - jeden ogólnomiejski, drugi osiedlowy.

Oto punkty do głosowania – czynne w godz. 9.00 – 18.00

27 września – os. Radziwie – Gimnazjum Nr 3, ul. Krakówka 4

28 września – os. Skarpa – Klub Profilaktyki Środowiskowej „Skarpiak”, ul. Asnyka 2

29 września – os. Trzepowo – Szkoła Podstawowa Nr 15, ul. Sierpecka 15

30 września – os. Tysiąclecia – Siedziba Rady Mieszkańców Osiedla – Spółdzielczy Dom Kultury, ul. Krzywoustego 3

1 października – os. Winiary – Izba Wytrzeźwień, ul. Medyczna 1

2 października – os. Wyszogrodzka – Szkoła Podstawowa Nr 12, ul. Brzozowa 3

3 października – os. Zielony Jar – Siedziba Rady Mieszkańców Osiedla, ul. Armii Krajowej 8/1

 

Zobacz, co masz do wyboru:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE