Reklama

Reklama

Trwa akcja szczepień w mazowieckich szpitalach. Kolejne dawki także w Płocku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Trwa akcja szczepień w mazowieckich szpitalach. Kolejne dawki także w Płocku - Zdjęcie główne

foto Fot. Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do tej pory zaszczepiło się ponad 2 tys. osób personelu medycznego w mazowieckich szpitalach. Akcja szczepień trwa także w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Łącznie szpital na Winiarach dysponuje 435 dawkami. Część z nich już podano.

Reklama

Trwa szczepienie tzw. grupy zero, a więc tej najbardziej narażonej na zakażenie koronawirusem. Chodzi przede wszystkim o pracowników szpitali, domów pomocy społecznej, stacji sanitarno-epidemiologicznych i całego sektora ochrony zdrowia. 

- Szczepienia przeciwko COVID-19 to bardzo złożona operacja logistyczna - mówił marszałek Adam Struzik. - Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy uda się zaszczepić 70-80 proc. populacji, aby uzyskać tymczasową odporność. Po otrzymaniu pierwszych transportów szczepionki w naszych szpitalach, rozpoczęliśmy szczepienie. Staramy się, aby proces szczepień przebiegał sprawnie - podkreślał.

Przeprowadzono już szczepienia m.in. wśród personelu szpitala na Winiarach. Placówka w Płocku otrzymała w początkowej dostawie 75 sztuk szczepionek, a pierwszą zaszczepioną była pielęgniarka Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

- To dopiero początek - stwierdził Stanisław Kwiatkowski, dyrektor WSZ w Płocku. - Chęć zaszczepienia się zadeklarowało około 80 proc. pracowników, czyli ponad 1000 osób zatrudnionych w naszym szpitalu - dopowiadał. 

Do tej liczby doliczyć trzeba około 1300 osób spoza szpitala. To pracownicy POZ-ów czy aptek. Jak przekonują w płockim szpitalu, żadna z osób, które przyjęły szczepionki, nie skarżyła się na objawy świadczące o skutkach ubocznych. - Czekam na swoją kolej i również się zaszczepię, bo to stwarza szansę na powrót do normalności - zachęcał dyrektor Kwiatkowski. 

Łącznie Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku dysponuje 435 dawkami, z czego 75 zostało już podanych pracownikom placówki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy