Reklama

Trwa akcja Ratujmy Płockie Powązki. Płocczanie są niesamowici

Opublikowano:
Autor:

Trwa akcja Ratujmy Płockie Powązki. Płocczanie są niesamowici - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkie serca płocczan odwiedzających na cmentarzach groby swoich bliskich, zaangażowani ludzie i piękna pogoda - wszystko to razem sprawiło, że na koncie akcji "Ratujmy Płockie Powązki" już dawno przekroczono zeszłoroczną kwotę.

Wielkie serca płocczan odwiedzających na cmentarzach groby swoich bliskich, zaangażowani ludzie i piękna pogoda - wszystko to razem sprawiło, że na koncie akcji "Ratujmy Płockie Powązki" już dawno przekroczono zeszłoroczną kwotę.

W 2017 r. przez dwa dni udało się uzbierać kwotę 42,5 tys. zł, z kolei w tym roku - tylko z pierwszego dnia kwesty 1 listopada - zgromadzono już 44,1 tys. zł.

- Dziś wpłynęło kolejne 3,6 tys. zł, a dzięki wolontariuszom kwestującym na cmentarzach wiele puszek wciąż jest w obiegu - cieszy się przewodniczący stowarzyszenia "Starówka Płocka", Jerzy Skarżyński.

Kwestia zakończy się w piątek ok. godz. 18.00.

Z funduszy z kwesty stowarzyszenie "Starówka Płocka" chciałoby odnowić trzy nagrobki - ucznia Gimnazjum Gubernialnego (obecnej Małachowianki), Andrzeja Miłoszewskiego, esperantysty Zenona Ichnatowicza oraz rodziny Kossobudzkich wraz z polem grobowym.

Akcję "Ratujmy Płockie Powązki" organizuje stowarzyszenie "Starówka Płocka" i płocka redakcja Gazety Wyborczej.

[ZT]20754[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE