Reklama

Troje nowych radnych za wiceprezydentów

Opublikowano:
Autor:

Troje nowych radnych za wiceprezydentów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto wszedł do rady za wiceprezydentów i prezydenta? Kto stanął na czele poszczególnych klubów radnych? W jakich komisjach zasiądą radni?

Kto wszedł do rady za wiceprezydentów i prezydenta? Kto stanął na czele poszczególnych klubów radnych? W jakich komisjach zasiądą radni?

W składzie rady miasta zaszło kilka zmian. Od dziś mamy trzech nowych radnych: Iwonę Jóźwicką, Artura Krasa i Grzegorza Lewickiego w związku z rezygnacją z mandatów kolejno przez byłego wiceprezydenta Krzysztofa Izmajłowicza, który został prezesem spółki SITA i zgodnie z ustawą, nie może łączyć tych funkcji, a także Romana Siemiątkowskiego, ponownie powołanego na funkcję zastępcy urzędującego prezydenta, oraz prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. W związku z tym II sesja rady miasta rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez całą trójkę. W ławach, tuż obok prezydenta, zasiedli również nowo mianowani wiceprezydenci, Dariusz Ciarkowski oraz Jacek Terebus.

Tak jak ostatnio pisaliśmy, elektroniczny system odpowiedzialny m. in. za liczenie głosów w dalszym ciągu jest niesprawny, dlatego głosowanie odbywało się poprzez podniesienie ręki.

Przewodniczącą klubu Prawa i Sprawiedliwości ponownie została Wioletta Kulpa, jej zastępcami Marek Krysztofiak i Marcin Flakiewicz. W Polskim Stronnictwie Ludowym na funkcję przewodniczącego wybrano Tomasza Kominka, w przypadku Platformy Obywatelskiej jako przewodniczącą klubu obwołano Joannę Olejnik.

Podczas sesji ustalono również składy poszczególnych komisji RMP. I tak w składzie komisji rewizyjnej zasiądą: Jacek Jasion, Barbara Smardzewska-Czmiel, Michał Twardy, Lech Latarski, Tomasz Maliszewski i Artur Kras jako przewodniczący oraz Wioletta Kulpa w charakterze wiceprzewodniczącej.

W kolejnej komisji, skarbu, budżetu i gospodarki finansowej będą debatować: Jacek Jasion, Iwona Krajewska, Małgorzata Struzik, Wioletta Kulpa, Tomasz Korga, Marcin Flakiewicz, Daria Domosławska, Artur Kras i Grzegorz Lewicki oraz Joanna Olejnik jako przewodnicząca. Wiceprzewodniczącym został Tomasz Kolczyński.

W komisji gospodarki komunalnej znaleźli się: Artur Jaroszewski, Piotr Szpakowicz, Tomasz Korga, Lech Latarski, Tomasz Maliszewski, Iwona Jóźwicka, Michał Twardy jako jej przewodniczący, natomiast na wiceprzewodniczącego obwołano Leszka Brzeskiego.

Do komisji inwestycji, rozwoju i bezpieczeństwa miasta zgłosili się: Artur Jaroszwski, Tomasz Kominek, Barbara Smardzewska-Czmiel, Michał Sosnowski, Piotr Szpakowicz, Wojciech Hetkowski, Joanna Olejnik. W tym przypadku przewodniczącym został Marcin Flakiewicz, za to wiceprzewodniczącym Grzegorz Lewicki.

Komisja edukacji, zdrowia i polityki społecznej będzie się składać z jej wiceprzewodniczącej, Darii Domosławskiej oraz przewodniczącego Marka Krysztofiaka. W pozostałym składzie znaleźli się jeszcze: Adam Modliborski, Małgorzata Struzik, Andrzej Aleksandrowicz, Grzegorz Lewicki.

W przedostatniej komisji zajmującej się kulturą, sportem i turystyką będą pracować: Tomasz Kominek, Adam Modliborski, Wojciech Hetkowski, Andrzej Aleksandrowicz, Marek Krysztofiak, Leszek Brzeski. Na funkcję przewodniczącego wybrano Michała Sosnowskiego, za to wiceprzewodniczącą została Iwona Krajewska z Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Do ostatniej, komisji doraźnej ds. organizacji pracy RMP swój akces zgłosili: Iwona Jóźwicka, Michał Sosnowski, Wioletta Kulpa, Tomasz Korga, Tomasz Maliszewski z wiceprzewodniczącym komisji Andrzejem Aleksandrowiczem i jej przewodniczącym Lechem Latarskim.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE