Reklama

Trening personalny od kulis. Zobacz, jak wygląda współpraca z opiekunami na siłowni

Opublikowano:
Autor:

 Trening personalny od kulis. Zobacz, jak wygląda współpraca z opiekunami na siłowni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawdopodobnie niejednokrotnie już słyszałeś o zaletach treningu personalnego. Zajęcia pod okiem profesjonalistów mogą doprowadzić Cię do zaskakująco szybkich i pozytywnych rezultatów ciężkich i przede wszystkim regularnych wysiłków fizycznych. Pewnie zastanawiasz się, jak wygląda taka współpraca? Zapraszamy do lektury. W tym artykule rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości!

Prawdopodobnie niejednokrotnie już słyszałeś o zaletach treningu personalnego. Zajęcia pod okiem profesjonalistów mogą doprowadzić Cię do zaskakująco szybkich i pozytywnych rezultatów ciężkich i przede wszystkim regularnych wysiłków fizycznych. Pewnie zastanawiasz się, jak wygląda taka współpraca? Zapraszamy do lektury. W tym artykule rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości!

Pierwsze spotkanie z trenerem. Podpowiadamy, jak przygotować się na taką konsultację

Już na samym początku warto podkreślić, że nie istnieje jeden sprawdzony sposób na skuteczne przeprowadzanie zajęć indywidualnych. Prawdopodobnie ile trenerów, tyle różnych opinii na temat efektywnego operowania ciężarem. Niżej wymienione elementy współpracy z wykwalifikowanymi opiekunami powinny powtarzać się u większości doświadczonych coachów. Jeszcze przed pierwszą konsultacją osoba podejmująca współpracę z trenerem personalnym powinna udać się do lekarza w celu wykonania dokładnych badań. Należy pamiętać, że poprawnie przeprowadzone zajęcia na siłowni nie należą do najlżejszej aktywności fizycznej. Poważniejsze problemy zdrowotne stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia sportowca. W przypadku, gdy kontrolna wizyta nie wykazała żadnych ukrytych wad, warto poprosić dietetyka lub personel na siłowni o wykonanie dodatkowej analizy składu ciała. Pokaże ona m.in. poziom tkanki tłuszczowej, procentową wartość mięśni oraz poziom nawodnienia organizmu. Taki raport będzie także niezwykle przydatny przy ustalaniu dokładnego celu treningowego. Skonsultuj go ze swoim opiekunem. Na pewno pomoże Ci w wyborze nastawienia możliwego do zrealizowania podczas indywidualnej współpracy.

Część główna współpracy z profesjonalistami. Otrzymasz plan oraz fachowe wskazówki


Pierwsza rozmowa z trenerem personalnym otwiera prawdziwą lawinę profesjonalnych czynności. Ustalenie celu współpracy to tylko początek drogi do wymarzonej sylwetki. W kolejnym kroku otrzymasz fachowo ułożoną rozpiskę treningową. W odróżnieniu od planów dostępnych w sieci, ten będzie skrojony pod Twoje oczekiwania oraz możliwości fizyczne. Zawierał będzie dokładne nazwy wykonywanych ćwiczeń, jasno określone serie, powtórzenia, a także przerwy.

Najważniejszą częścią współpracy z profesjonalistami jest oczywiście sam trening personalny. Najczęściej wykonywany jest on na wskazanej przez Ciebie siłowni lub w profesjonalnym studio, gdzie pracuje wybrany specjalista. Doświadczony coach, taki jak Sebastian Stoch, pokaże Ci, jak w prawidłowy sposób wykonywać zalecone ćwiczenia. Poznasz nie tylko bezpieczną technikę, ale także najpowszechniejsze błędy, których warto unikać.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE