Reklama

Trendy technologie: Jakich gadżeciarskich nowinek możemy się spodziewać w przyszłości?

Opublikowano:
Autor:

Trendy technologie: Jakich gadżeciarskich nowinek możemy się spodziewać w przyszłości? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Technologia nie przestaje zaskakiwać, oferując co chwilę zupełnie nowe, innowacyjne rozwiązania. Do których z nich będzie się przykładać szczególną uwagę w najbliższej przyszłości?

Technologia nie przestaje zaskakiwać, oferując co chwilę zupełnie nowe, innowacyjne rozwiązania. Do których z nich będzie się przykładać szczególną uwagę w najbliższej przyszłości?

W świecie gadżetów i technologii co kilka miesięcy pojawiają się nowe trendy, które podbijają serce ich wielbicieli. Nie wszystkie jednak zdają próbę czasu – część z nich po początkowym okresie fascynacji nimi odchodzi w niepamięć. Które z rozwijanych obecnie technologii mają zatem szansę na stałe wejść do naszych domów?

Metalowe wydruki

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że dalszy rozwój technologii druku 3D zrewolucjonizuje różnego rodzaju procesy produkcyjne. W kierunku tej rewolucji poczyniono kolejny krok: Na targach GDC 2018 zaprezentowano drukarkę 3D zdolną do drukowania przy wykorzystaniu metalu (źródło: https://www.digitaltrends.com/home-theater/ces-2018-recap-trends-products-gadgets-you-missed/). Rewolucję kuchenną z kolei może wzniecić popularyzacja tzw. „Guided cooking”. Jej podstawą jest współpraca aplikacji podłączonej do wyposażenia kuchennego, która służy jako swoisty pomocnik podsuwający kolejne punkty na liście czynności do wykonania przy gotowaniu oraz pilnujący, by np. temperatura w garnkach była odpowiednia.

Ładowarka niczym Wi-Fi

Tymczasem giganci branży telewizyjnej nie przestają rywalizować za pomocą kolejnych, coraz bardziej futurystycznych pomysłów. Taką taktykę przyjął między innymi LG, który inwestuje w rozwój elastycznych ekranów OLED w rozdzielczości 4K. Z kolei Samsung stawia na rozwiązania stacjonarne w rodzaju telewizora The Wall, który nie dość, że zajmuje niemal całą ścianę, to jeszcze można go rozłączyć na pomniejsze ekraniki, na których wyświetlane są inne kanały. W dziedzinie smartfonów, pomysłem, do którego producenci podchodzą z największym entuzjazmem jest prawdopodobnie technologia ładowania bezprzewodowego. Z innych ciekawostek warto wymienić popularyzację nietypowych ubezpieczeń gadżetów, takich jak iphone insurance oferowane przez firmę Gadget Cover, które pozwalają zabezpieczyć się na wypadek utraty czy zniszczenia ulubionego urządzenia. Więcej informacji pod adresem https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance.

Przyszłość salonu należy do futurystycznych telewizorów, które można łatwo dostosowywać do chwilowych potrzeb, podczas gdy w kuchni rządzić będzie „gotowanie kierowane”. Posiadacze smartfonów będą zaś mogli cieszyć się bezprzewodowym ładowaniem, które z pewnością znacznie ułatwi im życie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE