Reklama

Trasa Łąck - Soczewka remontowana. Prace drogowe w powiecie trwają pomimo pandemii

Opublikowano:
Autor:

Trasa Łąck - Soczewka remontowana. Prace drogowe w powiecie trwają pomimo pandemii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa przebudowa drogi powiatowej prowadzącej z Łącka do Soczewki. Powstanie nowa nawierzchnia i pobocze. - To jedna z wielu realizowanych inwestycji. Pomimo pandemii pracy mamy sporo - mówił w rozmowie z nami Mariusz Bieniek, starosta płocki.

Trwa przebudowa drogi powiatowej prowadzącej z Łącka do Soczewki.  Powstanie nowa nawierzchnia i pobocze. - To jedna z wielu realizowanych inwestycji. Pomimo pandemii pracy mamy sporo - mówił w rozmowie z nami Mariusz Bieniek, starosta płocki.

Przebudowywana jest droga powiatowa nr 2974W. W ramach inwestycji, kosztującej prawie 185 tys. zł, odnowiony zostanie odcinek o długości 600 metrów. To jedna z kilkunastu rozpoczętych inwestycji drogowych, które toczą się na terenie powiatu płockiego. Prace trwają i to pomimo ciężkiej sytuacji epidemiologicznej.

- Nie są to może gigantyczne inwestycje, a mniejsze, równie ważne przebudowy - tłumaczył w rozmowie z nami Mariusz Bieniek, starosta płocki. - Prace prowadzone są na tych odcinkach dróg, które tego wymagają. Pogoda pozwala, by prace cały czas trwały i to robimy - dodaje po chwili.

W sumie na terenie powiatu płockiego zaplanowano dwanaście takich mniejszych inwestycji. 

- Część zadań zaplanowaliśmy na dwa lata - mówił Bieniek. - Za chwilę wrócimy z pracami na ul. Mazowiecką w Rogozinie, trwa też z remont drogi z Łącka do Soczewki,  za chwilę ruszą przebudowy w Bielsku i Gąbinie - zdradził w rozmowie z nami.

Prace prowadzone są w czasie pandemii koronawirusa, czasie, który - zdaniem starosty płockiego - może sprzyjać w ich realizacji.

- Gorzej było w pierwszym "lockdownie" - przekonywał starosta. - Wówczas niektórzy wykonawcy zatrzymywali funkcjonowanie swoich firm i przez kilka tygodni roboty drogowe stały. Teraz jest wręcz przeciwnie. Samorządy wstrzymały inwestycje, a działających firm nie ubyło. Zgłaszają się do przetargów, konkurują ze sobą. To dobre z punktu widzenia powiatu płockiego. W ciągu ostatnich ośmiu przetargów pozyskaliśmy oszczędności rzędu miliona złotych - wyliczył.

Przebudowa drogi z Łącka do Soczewki ma być zakończona do 30 listopada 2020 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE