Reklama

Transmisje na żywo z sesji. Oglądalibyście?

Opublikowano:
Autor:

Transmisje na żywo z sesji. Oglądalibyście? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co kilka lat wraca pomysł transmitowania na żywo sesji rady miasta tak, by ci, którzy nie mogą wybrać się do ratusza, mogli przynajmniej w ten sposób uczestniczyć w comiesięcznych posiedzeniach radnych. Tylko... czy ktokolwiek chciałby to oglądać?

Co kilka lat wraca pomysł transmitowania na żywo sesji rady miasta tak, by ci, którzy nie mogą wybrać się do ratusza, mogli przynajmniej w ten sposób uczestniczyć w comiesięcznych posiedzeniach radnych. Tylko... czy ktokolwiek chciałby to oglądać?

Tym razem z propozycją transmitowania na żywo przebiegu sesji wystąpił radny PSL Michał Sosnowski.  Sesje i utarczki moglibyśmy śledzić w sieci. - To nie jest kosztowne, a niesie wiele korzyści dla mieszkańców naszego miasta - uważa Sosnowski.  Bo wiadomo - praca, obowiązki, to wszystko uniemożliwia niektórym przyjście na aulę.

Pomysł nie jest nowy - taką propozycję co i raz rzuca któryś z radnych. - Pierwszy raz pojawił się w Płocku w 2005 roku - przedstawił go ówczesny radny, a obecnie prezydent Andrzej Nowakowski - przypomina radny PSL.

Jak już pisaliśmy, trzy lata temu z podobną propozycją wyszedł ówczesny radny Arkadiusz Iwaniak. A jeszcze wcześniej sami zrobiliśmy mały rekonesans, jakie doświadczenia z transmisja na żywo mają inne miasta. Choć może się wydawać, że utarczki i dyskusje radnych mało kogo obchodzą, urzędnicy z innych miast, z którymi na ten temat rozmawialiśmy, bardzo sobie chwalili tę formę dotarcia do mieszkańców. Płocki Ratusz również nie wykluczał wprowadzenia takiego rozwiązania. Ale minęły prawie cztery lata, a z oglądania radnych na żywo  wyszły nici.

A Wy jak myślicie? Czy przydałaby się taka transmisja? Czy oglądalibyście rajców w akcji?

O doświadczeniach innych miast możecie przeczytać w naszym artykule ze stycznia 2012 r.:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE