Reklama

Trąba powietrzna wyrządziła wielkie szkody. WOPR prosi o pomoc

Opublikowano:
Autor:

Trąba powietrzna wyrządziła wielkie szkody. WOPR prosi o pomoc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zalane silniki, porwane tuby od pontonów, pęknięte kadłuby, powyginane relingi - trąba powietrzna, która przeszła wczoraj nad Płockiem pozostawiła po sobie wiele zniszczeń. Żywioł uszkodził wszystkie statki w porcie należące do Rejonowego Płockiego WOPRu, całkowicie paraliżując pracę jednostki. Potrzebna jest pomoc.

Zalane  silniki, porwane tuby od pontonów, pęknięte kadłuby, powyginane relingi - trąba powietrzna, która przeszła wczoraj nad Płockiem pozostawiła po sobie wiele zniszczeń. Żywioł uszkodził wszystkie statki w porcie należące do Rejonowego Płockiego WOPRu, całkowicie paraliżując pracę jednostki. Potrzebna jest pomoc.

"Nasza siła rażenia w postaci łodzi ratunkowych została całkowicie zneutralizowana" - piszą woprowcy na zrzutka.pl.

- Niedawno cieszyliśmy się z udanego jubileuszu 40 lat naszej kochanej organizacji, w działania której zaangażowanych są setki osób - piszą woprowcy. -  Wszyscy nasi ratownicy i sympatycy ciężko pracują społecznie, aby ratować innych. Prowadzimy wiele działań profilaktycznych, prewencyjnych dla dzieci i młodzieży, organizujemy szkolenia specjalistyczne dla ratowników, służb mundurowych i zwykłych mieszkańców, zabezpieczamy nieodpłatnie medycznie imprezy organizowane przez różne stowarzyszenia naszego miasta oraz prowadzimy działania ratownicze na trzech powiatach (płockim, gostynińskim i sierpeckim).

Jednak bez działającego sprzętu pływającego są bezsilni. Zapewniają, że przetrwają, bo są zdeterminowani do działania, a ratownictwo wodne i pomoc innym jest ich przeznaczeniem, jednak bez pomocy finansowej będzie to niezwykle trudne, a nawet niemożliwe.

- Szanowni Państwo, zwracamy się do Was o pomoc o wsparcie - proszą woprowcy. - Z Waszą pomocą wierzymy, że uda nam się odbudować siłę sprzętową płockiego WOPRu i będziemy mogli przepracować dla Was kolejny sezon. W ciągu ostatnich kilku lat staraliśmy się być i pomagać tam, gdzie działa się krzywda innym. Czy to powódź, czy to wywrócona jednostka, czy to "zepsute serduszko" dziecka, zawsze byliśmy.

Wszystkie wpłaty zostaną przeznaczone na remont jednostek. Na kwotę składają się remonty dwóch kadłubów oraz zakup co najmniej jednego silnika. Kwota zrzutki nie pokryje oczywiście wszystkich strat, ale jej celem jes jak najszybszy powrót do działalności ratowniczej, a to jest możliwe po remoncie co najmniej dwóch jednostek.

Wpłaty na zrzutka.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE