Reklama

Tor dla samochodów, nadwiślańska strefa wspinaczkowa, kładka dla pieszych...

Opublikowano:
Autor:

Tor dla samochodów, nadwiślańska strefa wspinaczkowa, kładka dla pieszych... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ... na ul. Wyszogrodzkiej - to tylko niektóre projekty złożone w tej edycji budżetu obywatelskiego. Na razie poznaliśmy 57, w tym 15 ogólnomiejskich. Dziś jest ostatni dzień na złożenie dokumentów.

... na ul. Wyszogrodzkiej - to tylko niektóre projekty złożone w tej edycji budżetu obywatelskiego. Na razie poznaliśmy 57, w tym 15 ogólnomiejskich. Dziś jest ostatni dzień na złożenie dokumentów.

Opublikowana lista zawiera złożone projekty. Trwa ich weryfikacja. Ostateczną listę tych, które się zakwalifikowały do kolejnego etapu, czyli do głosowania, poznamy do 16 września 2019 r. Głosowanie odbędzie się między 7 a 20 października.

Projekty ogólnomiejskie

1. Płocki stok zjazdowy

W promieniu 100 km od Płocka, w centralnej Polsce, nie ma żadnego stoku zjazdowego, na którym można pojeździć na nartach, desce, itd. To doskonałe miejsce, które dzięki sztucznej nawierzchni jest dostępne dla aktywnych miłośników sportu przez okrągły rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Miejsce ma służyć odpoczynkowi lub rozgrzewce przed zimowym wyjazdem w góry albo po prostu będzie sposobem na odreagowanie od stresującego trybu życia.

2. Oświetlenie parku na Zdunach oraz parku na Górkach

Celem projektu jest montaż oświetlenia (latarń) w obu parkach, dzięki czemu spacery będą możliwe i bezpieczne również po zmroku.

3. Łącznik ulicy Zbożowej i Łączniczek z obwodnicą Płocka i drogą lokalną wzdłuż obwodnicy Płocka w stronę ronda w Boryszewie

Łącznik między ulicą Zbożową i Łączniczek a obwodnicą Płocka, który stanowi ważny skrót dla mieszkańców Podolszyc Północnych, jadących w stronę i z PKN-u, oraz objazd w przypadku zablokowania ronda na trasie ks. Popiełuszki.

4. Rozbudowa i przystosowanie placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

Głównym założeniem projektu jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni pozwalającej na rozwój poznawczy, ruchowy i społeczny wszystkich jego użytkowników oraz kontynuację terapii i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Dzięki sprzętom na placu zabaw, ich użytkownicy będą uczyć się kontroli nad swoim ciałem, poznają jego ograniczenia, zdobędą umiejętność koordynacji i planowania ruchów. Podczas zabawy zostanie zaangażowanych wiele potrzebnych bodźców zmysłu co dla dzieci z niepełnosprawnością jest rodzajem rehabilitacji. Oprócz tego plac zabaw ma przynieść im radość, przestrzeń do odpoczynku, tak jak wiele takich placów zabaw, które są przeznaczone dla dzieci zdrowych. Teren placu zabaw będzie stanowił rozbudowę już istniejącego placu zabaw znajdującego się na osiedlu Wyszogrodzka przy ulicy Południowej.

5. Tężnia Solankowa na Podolszycach Południowych i Radziwiu

Projekt ma na celu budowę dwóch tężni solankowych wraz z zagospodarowaniem terenu, pierwszej w parku Podolszyce Południe, a drugi przy ul. Gromadzkiej na Radziwiu. Projekt będzie zrealizowany podobnie jak projekt "Tężni Solankowej na Winiarach".

6. Zdrowy Płock

Projekt będzie polegał na nasadzeniach drzew, krzewów i kwiatów, wraz z wykonaniem infrastruktury – wykonanie chodników i miejsc parkingowych. Projekt zieleni będzie  polegał na nasadzeniach drzew, w szczególności miododajnych, a także krzewów i kwiatów, wraz z zamontowaniem zabezpieczeń. Remont chodnika na odcinku od ul. Słowackiego 2 do ulicy Słowackiego 12, a także  do skrzyżowania z ulicą Gałczyńskiego wraz z wykonaniem - wyznaczeniem  30 miejsc parkingowych, a także remont chodnika na ulicy Miodowa wraz z wykonaniem dodatkowym miejsc parkingowych w ilości 10 sztuk.

7. Mo-Tor Płock - Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

Celem projektu jest zaprojektowanie oraz zbudowanie uniwersalnego toru drogowego dla samochodów, motocykli i innych pojazdów na terenach lotniska. Powstałby on w oparciu o wytyczne Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 stycznia 2013 r. oraz we współpracy z PZMot. Tor pełniłby przede wszystkim rolę szkoleniową, do symulacji trudnych warunków drogowych w maksymalnie bezpiecznych warunkach, co przyczyniłoby się do podnoszenia umiejętności jazdy kierowców. To również idealne miejsce do organizowania różnego rodzaju imprez o charakterze motoryzacyjnym dedykowanych nie tylko amatorom. Przyczyniłby się do rozwijania sportów motorowych w naszym mieście. Tor pełniłby też rolę miejsca spotkań środowisk motoryzacyjnych (SPOTy), które w bezpiecznych warunkach, poza ruchem ulicznym, mogłyby szlifować swoje umiejętności i prowadzić pokazy. Szacunkowa długość toru - 2 kilometry. Szerokość 8 - 12 metrów.

8. Wodny świat dziecka

To miejsce do rekreacji i zabawy w wodzie dla całej rodziny, w formie płytkiej niecki o nieregularnym kształcie, wykonane z miękkiej pianki antypoślizgowej. Wyposażony będzie w zautomatyzowane urządzenia wodne takie jak: tunel z kręgów, ryba, krab, wodna galaretka. Plac zabaw zapewni bezpieczne środowisko rekreacyjne czynne w sezonie wiosenno-letnim w godzinach 8:00-21:00.

9. Wiaty rowerowe, stojaki na rowery, stacje naprawy rowerów dla wszystkich osiedli Płocka i wszystkich płockich szkół

Projekt obejmuje zakup i montaż wiat rowerowych do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Płock (29 wiat rowerowych) oraz zakup i montaż stojaków do rowerów w kształcie odwróconej litery „u” na terenie wszystkich 21 płockich osiedli (5762 odwróconych „u”.)  Zamontowane zostaną stacje naprawy rowerów w nowych lokalizacjach (22 stacje naprawcze – wszystkie osiedla oraz teren nad Sobótką).

10. "Pierwsza pomoc w Płockich szkołach" baza symulacyjna dla uczniów, edukacja, rozbudowa sieci AED

W zakres projektu wchodzi wyposażenie wszystkich 29 szkół (podstawowych i ponadpodstawowych) prowadzonych przez Miasto Płock w: AED treningowe,komplet fantomów do nauki resuscytacji (postać niemowlęcia, dziecka, dorosłego), fantom z wizualizacją diodami led krążenia podczas resuscytacji – dla szkół podstawowych, fantom osoby dorosłej do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej (cała postać z aparaturą oceniającą skuteczność resuscytacji i wydrukiem) – dla szkoły ponadpodstawowej, kamizelka fantom do ćwiczeń pierwszej pomocy w przypadku zadławień – dla szkoły ponadpodstawowej, 5 apteczek plecakowych z wyposażeniem dla każdej szkoły, dodatkowo zostanie przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy dla 290 osób (po 10 osób z każdej szkoły –  np. 5 uczniów, 5 nauczycieli), montaż defibrylatora AED w każdej szkole ponadpodstawowej - element stanowiący bardzo ważne ogniwo łańcucha przeżycia w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, w szkołach ponadpodstawowych po montażu AED zostanie przeprowadzone szkolenie dla 10 osób z każdej ze szkół (obsługa AED i nauka RKO).

11. Kompleks sportowy SP 23

Budowa kompleksu sportowego przy SP 23 w Płocku na potrzeby zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży w przestrzeni miasta Płocka. W skład planowanego kompleksu sportowego wodzić będą: bieżnia, skocznia w dal, ścianka wspinaczkowa, ścianka do odbić piłki oraz dwa boiska street ball.

12. Nadwiślańska Strefa Wspinaczkowa

Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej przestrzeni do wspinania. Na projekt składa się ściana wspinaczkowa z drogami zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy, a także strefa relaksu - nie tylko dla pasjonatów wspinaczki. Nadwiślańska strefa wspinaczkowa, dzięki niezwykłej lokalizacji, będzie idealnym miejscem do organizowania dużych imprez wspinaczkowych, na których będą mogli występować najlepsi wspinacze z Polski i zagranicy, co przyczyni się do promocji miasta Płocka.

13. Obywatelski Płock

Projekt obejmować będzie budowę boiska do teqball, zakup 9-osobowego samochodu oraz sprzętu komputerowego i multimedialnego dla uczniów płockich szkół, utworzenie poradni Małżeństwa i rodziny, jak również dokończenie budowy i wyposażenie II piętra CTR.

14. Wózkowe Pogotowie "Ratunkowe"

To mobilny warsztat do naprawy wózków dla osób niepełnosprawnych. Będą świadczone usługi z dojazdem w celu: wymiany opon i dętek, wymiany łożysk w kółkach wózków, dowóz aktywnych wózków dla osób niepełnosprawnych. Obsługa będzie stała w ciągu całego roku. Klient - osoba niepełnosprawna płaci tylko za wymienione części.

15. EKO PATROL - Dobro zwierząt - Wspólna sprawa

Projekt zakłada utworzenie eko patrolu, w tym m. in. zakup wyspecjalizowanego pojazdu wraz z oprzyrządowaniem, którego celem będzie w szczególności: zapobieganie bezdomności zwierząt, przeciwdziałanie zagrożeniom dla życia i zdrowia ludzi w związku z utrzymaniem zwierząt domowych oraz wolno żyjących, udzielanie pomocy zwierzętom dzikim, chorym lub rannym.

Wśród projektów osiedlowych mamy m.in. zamontowanie zdalnie sterowanych, wysuwanych słupków na starówce ograniczających ruch kołowy, tężnię solankową, ławki z przewijakiem, mobilne studio koncertowo-nagraniowe, zielony parking ze stawem retencyjnym, powstanie pracowni informatycznej z wykorzystaniem robotów edukacyjnych, budowę skateparku, kładki dla pieszych nad ul. Wyszogrodzką w pobliżu marketu OBI oraz sklepu Agata Meble, osiedlowe parki dla psów czy też powrót do projektu Eko Patrol. Zestawienie poniżej:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE