Reklama

To wszystko już się nakręca. Podano plany na płocki Finał WOŚP

Opublikowano:
Autor:

To wszystko już się nakręca. Podano plany na płocki Finał WOŚP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek zdradzono plany na 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Pomagać zawsze warto, tego dnia puszka każdego harcerza jest równie ważna, jak ta prezydenta - mówił miejski włodarz. - Ważne, abyśmy ten dzień spędzili wspólnie.

We wtorek zdradzono plany na 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Pomagać zawsze warto, tego dnia puszka każdego harcerza jest równie ważna, jak ta prezydenta – mówił miejski włodarz. - Ważne, abyśmy ten dzień spędzili wspólnie.

To już niedługo, 15 stycznia wszyscy chętni do pomocy intensyfikują swoje działania w ramach kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach WOŚP zbierane są środki na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki dla seniorów. Płocki sztab już prężnie działa, w dodatku zbieranie do puszek rozpocznie się nawet wcześniej. Są już pierwsze fanty wystawione na licytację w serwisie Allegro. - Cała ta sytuacja stopniowo się nakręca – śmiała się koordynatorka płockiej akcji i dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury Litosława Koper. Pierwsza wystawiona puszka pojawi się już 7 stycznia na premierze „Mayday 2” w płockim teatrze, kolejna 13 stycznia przy okazji koncertu Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

[ZT]13507[/ZT]

W niedzielę, 15 stycznia będzie się działo i to już od rana. Sztab ponownie ulokowano w Orlen Arenie, podobnie jak scenę główną. - Komunikacja Miejska pożyczy nam zapasową maszynę do liczenia. Pamiętam przypadek, kiedy przyszło nam w sztabie liczyć ręcznie – opowiadała dyrektorka MDK-u. Z puszkami wyruszy 450 wolontariuszy, w tym m.in. prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, wiceprezydent Roman Siemiątkowski, radni Artur Kras i Daria Domosławska, marszałek Adam Struzik, przewodniczący płockiej Solidarności Jerzy Obrębski. - Liczymy, że serca płocczan będą biły w rytm WOŚP. Mam nadzieję, że gorąco i hojnie – dodawał prezydent. Znalazł się już chętny przedsiębiorca, który zagwarantował wpłatę przynajmniej 10 tys. zł, aby odbyła się licytacja złotego serduszka.

Zaczynamy od spaceru nordic walking oraz od biegu „Po serce na mecie” wokół Orlen Areny (start biegu o 10.00). Jeden ze sklepów sportowych ufundował 200 medali, dla uczestników zawodów przewidziano poczęstunek. W środku Orlen Areny zaczną rozstawiać się stoiska Szpitala św. Trójcy, z kosmetykami, bielizną, także ogrodu zoologicznego. Na miejscu spotkamy wielu fotografów, którzy będą robić zdjęcia. - Roma Ludwicka wyruszy tego dnia ze specjalną kolędą, a jej puszki zawsze okazują się rekordowo ciężkie – przypominano. Nawet Płockie Morsy, czyli zwolennicy lodowatych kąpieli, wezmą ze sobą puszkę nad Zalew Sobótka.

A co w galeriach? Zachęcano, aby przy zakupach odszukać wolontariuszy. Do której zresztą galerii nie wejdziemy, tam też będzie coś się działo już od 12.00. W Mazovii wystąpi chór „Muzyczne Iskierki”, przedszkolaki zaprezentują teatrzyki, goście obejrzą także pokaz tańca brzucha. Z kolei nad wydarzeniami w galerii Wisła będzie czuwał aktor Szymon Cempura. Już o godzinie 12.30 rozpocznie się licytacja prac plastycznych wykonanych przez grupę artystyczną z MDK-u. Plan jest taki, aby poprowadził ją prezydent. Na scenie kolejne występy wokalistek i grup tanecznych, czirliderek, do tego pokaz mody. Grupy taneczne, zumba, to już w Atrium Mosty. W przygotowaniu atrakcji pomoże Spółdzielczy Dom Kultury. Przy okazji 25. Finału wspomniano o zbiórce krwi przez PCK.

Nie zapominajmy, że przez cały czas będą trwały występy w Orlen Arenie. - Gramy tam i dla tych najmłodszych, i dla seniorów – opowiadał o kolejnych wydarzeniach Marcin Jabłoński. Na przybyłych czeka cały wachlarz wykonawców, począwszy od seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, tancerzy z Zespołu Tańca Ludowego Masovia działającego przy płockiej filii Politechniki Warszawskiej, Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka, później kolejne występy zespołów tanecznych, wokalistek z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, zespołów z MDK-u i POKiS-u. W tym roku zagra Hogshead, Stop, Reszta Pokolenia i Vataha. Na koncert akustyczny zaprasza Ryszard Wolbach znany z zespołu Harlem i Babsztyl. Wspomoże go na scenie Maciej Bieniek i Krzysztof Misiak. Tym razem główna gwiazda wywodzi się z nurtu hip-hopowego, to raper Te-tris (wcześniejsze przymiarki dotyczyły zespołu Lemon). Wyjdzie na scenę jeszcze przed Światełkiem do Nieba, które w tym roku przybierze formę pokazu laserowego. Zobaczymy pokaz wspinaczki i ratownictwa wysokościowego, odbędzie się licytacja tortu. A na sam koniec potańcówka. Impreza skończy się o godzinie 22.00. A wtedy zostanie już tylko zacisnąć kciuki i czekać na informację, czy znów udało się zebrać więcej niż 200 tys. zł. 

[ZT]14117[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE