Reklama

To właśnie tej stacji posłuchamy w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

To właśnie tej stacji posłuchamy w Płocku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pisaliśmy niedawno o konkursach na wolne częstotliwości radiowe dla Płocka, które ogłosiła w maju Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. W jednym z nich był tylko jeden oferent. Ogólnopolski portal poinformował w piątek, że w naszym mieście o słuchaczy spróbuje powalczyć...

Pisaliśmy niedawno o konkursach na wolne częstotliwości radiowe dla Płocka, które ogłosiła w maju Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. W jednym z nich był tylko jeden oferent. Ogólnopolski portal poinformował w piątek, że w naszym mieście o słuchaczy spróbuje powalczyć...

Według informacji portalu WirtualneMedia.pl zgodę na rozszerzenie dotychczasowej koncesji uzyskała spółka Opera FM, co oznacza, że Płock będzie 20. miastem, w którym rozpocznie nadawanie stacja RMF Classic (chodzi o częstotliwość 93,1 MHz). Pozostałe miasta, w których można ich usłyszeć, to: Gdynia, Gdańsk, Elbląg, Olsztyn, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Białystok, Poznań, Warszawa, Zielona Góra, Łódź, Częstochowa, Wrocław, Lublin, Kielce, Opole, Katowice i Kraków.

Konkurs dotyczył kanału wyspecjalizowanego o charakterze muzyczno-literackim. RMF Classic puszcza muzykę filmową, jazz i muzykę poważną, czasem pojawia się piosenka poetycka. Stacja nadaje od 2003 roku, można jej słuchać w internecie.

Na stronie KRRiTV nie opulikowano jeszcze oficjalnej decyzji, podobnie jak w przypadku drugiego konkursu dotyczącego rozpowszechniania programu radiowego o charakterze uniwersalnym (88.1 MHz) Na tę drugą możliwość - przypomnijmy - ofertę złożyło 11 podmiotów. Dwie propozycje złożyło Multimedia Sp z o. o. z siedzibą w Krakowie, podobnie dwie napłynęły z Kielc od Agencji Radiowo-Telewizyjnej „FAMA” (prowadząca Radio FAMA nadające już w Słupsku, Żyrardowie, Wołominie i Tomaszowie) i Radia TOP. Aż cztery oferty są z Warszawy: Grupa Radiowa Agory (z której wywodzą się: Radio Pogoda, Rock Radio, TOK FM czy Złote Przeboje), International Communication sp. z o.o. (np. Radio WAWA), AUXILIUM Fundacja Edukacji Społecznej oraz Eurozet Radio (w grupie radiowej funkcjonują rozgłośnie: Radio ZET, Radio ZETChilli, Radio ZET GOLD czy Antyradio). Pozostałe to: Radio Rekord FM S.A. z Radomia, Korylex sp. z o. o. (z miejscowości Kujawa), TRIO z Sieradza.

O konkursach pisaliśmy tu: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE