Reklama

To rondo ciągle się korkuje. Chcą zrobić przebitkę

Opublikowano:
Autor:

To rondo ciągle się korkuje. Chcą zrobić przebitkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Połączenie ulic Sikorskiego i Wyszogrodzkiej w zamyśle ma poprawić płynność ruchu na rondzie przy Panoramie. Miasto na początku marca ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji kosztorysowo-projektowej, a kilka dni temu wyłoniono już wykonawcę.

Połączenie ulic Sikorskiego i Wyszogrodzkiej w zamyśle ma poprawić płynność ruchu na rondzie przy Panoramie. Miasto na początku marca ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji kosztorysowo-projektowej, a kilka dni temu wyłoniono już wykonawcę. 

Temat wykonania przebicia przy kościele w parafii św. Krzyża przy ul. Kutrzeby do Sikorskiego powraca co jakiś czas. Wiele osób na czele z radnym Wojciechem Hetkowskim uważa, że takie rozwiązanie odciążyłoby rondo przy Panoramie, czyli skrzyżowanie ulic Sikorskiego, Batalionu Parasol i Armii Krajowej, które często się korkuje, zwłaszcza w godzinach szczytu. 

Wszystko wskazuje na to, że miasto przymierza się do zrealizowania tej inwestycji, choć na razie chodzi tylko o projekt. W przetargu zwyciężyła firma MBZ Andler Tomczak Sp. jawna z Włocławka, która zaoferowała najniższą stawkę (48,5 tys. złotych). 

- Na razie chcemy zaprojektować tę drogę i sprawdzić, ile będzie ona kosztować - tłumaczy Hubert Woźniak z zespołu prasowego Urzędu Miasta. - Dopiero mając kosztorys i wiedzę o potrzebnych środkach zaczniemy planować realizację tej inwestycji w określonym czasie. 

 Projektanci mają teraz czas do 13 października na oddanie gotowego projektu wraz z uzyskaniem decyzji na rozpoczęcie realizacji inwestycji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE