Reklama

To pewne. Wpadną do przerębla na Sobótce

Opublikowano:
Autor:

To pewne. Wpadną do przerębla na Sobótce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli się nie boisz, to w sobotę 9 lutego na Zalewie Sobótka w Płocku możesz się przekonać na własnej skórze, jak ”smakuje” wpadnięcie do przerębla i jak trudno się z niego wydostać.

Jeśli się nie boisz, to w sobotę 9 lutego na Zalewie Sobótka w Płocku możesz się przekonać na własnej skórze, jak”smakuje” wpadnięcie do przerębla i jak trudno się z niego wydostać.

To niecodzienna, intrygująca propozycja Drużyny nr 11 Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku. Drużyna powstała w końcu 2011 r., zrzesza grupę osób, które łączy pasja. Tym razem celem jest promowanie bezpiecznego spędzania wolnego czasu na zamarzniętych wodach.

Czy jesteś świadomy zagrożeń które czyhają na lodzie? Czy wiesz, że gdy lód się załamie, możesz uratować się sam? Drużyna nr 11 chce się płocczanami podzielić wiedzą, którą zdobyła w Szwecji. Pokaz zaplanowano w sobotę 9 lutego o godz. 11 na Sobótce.

- W dalszej części każdy wcześniej zgłoszony będzie miał szansę spróbować sił w sytuacji kontrolowanego zagrożenia. Zadaniem do wykonania będzie wskoczenie do przerębla i za pomocą sprzętu udostępnionego przez Drużynę 11., wydostanie się z niego o własnych siłach – informują organizatorzy pokazu. Ale to dopiero połowa zadania. Później należy przebrać się mimo niskiej temperatury w komplet wcześniej przygotowanych suchych ubrań. Obok znajdzie się parawan. Urozmaicać imprezę będą pokazy specjalistycznego sprzętu ratowniczego straży pożarnej.

Organizatorzy zapewniają śmiałkom duży ogrzewany namiot, gorącą herbatę i posiłek. Każdy uczestnik musi we własnym zakresie przygotować plecak z zabezpieczonym przed zamoczeniem kompletem ubrań na zmianę. Powinny się tam znaleźć: buty, czapka, rękawiczki, bielizna, spodnie, bluza lub sweter, kurtka anawet termos z gorącą herbatą. Do zabezpieczenia wystarczy szczelnie zamknięty worek foliowy.

Do tej trudnej zabawy może przyłączyć każdy kto ukończył 12 lat (niepełnoletni z opiekunem prawnym), przygotuje plecak, zaakceptuje pisemnie regulamin i wyśle zgłoszenie na adres: a.krymow@druzyna11.pl.

Regulamin: http://druzyna11.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=113:regulamin&catid=1:newsy&Itemid=33

fot. www.druzyna11.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE