Reklama

To on przejął ster w Platformie Obywatelskiej. Zaprasza płocczan na spotkanie

Opublikowano:
Autor:

To on przejął ster w Platformie Obywatelskiej. Zaprasza płocczan na spotkanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny polityk zapowiedział się z wizytą. Tym razem będzie to nowy szef Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. Posłem z list PO został w 2011 r., był również od lutego 2016 r. wiceprzewodniczącym. Po tym, jak w partii nadszedł czas na kolejne wyborcze starcie, wystarczyła pierwsza tura, aby pokonał Tomasza Siemoniaka, Bogdana Zdrojewskiego i Bartłomieja Sienkiewicza. Uzyskał poparcie 78,49% głosujących, zastępując Grzegorza Schetynę, który nie ubiegał się o reelekcję.

Kolejny polityk zapowiedział się z wizytą. Tym razem będzie to nowy szef Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. Posłem z list PO został w 2011 r., był również od lutego 2016 r. wiceprzewodniczącym. Po tym, jak w partii nadszedł czas na kolejne wyborcze starcie, wystarczyła pierwsza tura, aby pokonał Tomasza Siemoniaka, Bogdana Zdrojewskiego i Bartłomieja Sienkiewicza. Uzyskał poparcie 78,49% głosujących, zastępując Grzegorza Schetynę, który nie ubiegał się o reelekcję.

Borys Budka urodził się w 1978 r., jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W 2007 roku z wyróżnieniem zdał egzamin radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Był pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, od 2011 r. adiunktem. W Zabrzu mieszkańcy wybrali go na radnego - rajcą pozostał przez trzy kadencje. W 2011 r. zasiadł w poselskich ławach. Premier Ewa Kopacz powołała Budkę na stanowisko ministra sprawiedliwości. Po przejęciu steru w PO pod koniec stycznia 2020 r., Budka wsparł kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w kampanii prezydenckiej (Kidawa-Błońska jest obecnie członkiem Zarządu Krajowego PO).

- Drodzy wyborcy KO, drodzy wyborcy PO, dla nas wszystkich najważniejszym celem są wybory prezydenckie - mówił tuż po ogłoszeniu wyników wyborów.

Spotkanie z nowym szefem PO odbędzie się w środę, 4 marca w sali Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przy ul. Jakubowskiego 10. Początek o godz. 18.00.

Spotkanie ma charakter otwarty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE