Reklama

To już pewne: znamy nazwiska z listy PiS

Opublikowano:
Autor:

To już pewne: znamy nazwiska z listy PiS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Potwierdziły się nasze nieoficjalne informację: listę Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu w naszym okręgu otwiera poseł Wojciech Jasiński. Kto jeszcze powalczy o Brukselę?

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje: listę Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu w naszym okręgu otwiera poseł Wojciech Jasiński. Kto jeszcze powalczy o Brukselę?

Pisaliśmy niedawno o kandydatach różnych opcji, którzy szykują się do startu w majowych wyborach do parlamentu europejskiego. Swoich kandydatów startujących z mazowieckiej listy przedstawili m.in.  PO, PSL, SLD, Europa Plus Twój Ruch, bardziej powściągliwi byli dotąd PiS, Solidarna Polska, Ruch Narodowy czy  Polska Razem Jarosław Gowina. Udało nam się jednak przewidzieć niemal wszystkie jedynki na listach.

PiS był do tej pory bardziej tajemniczy i choć nieoficjalnie mówił się sporo o kandydatach, oficjalnie nie chcieli oni tego potwierdzić. Z naszych informacji wynikało jednak, że jedynką będzie Wojciech Jasiński, obecnie poseł PiS, wcześniej minister skarbu państwa, ale na listach znajdą się też m.in.  wiceszef partii Marka Jurka, czyli Prawicy Rzeczpospolitej Marian Piłka (z 5. miejsca) czy poseł Zbigniew Kuźmiuk.

Teraz wiadomo, że wszystkie nasze informacje się potwierdziły - PiS przedstawił w weekend listy do europarlamentu. Tak jak przewidywaliśmy, jedynką jest Wojciech Jasiński, na liście znaleźli się również Piłka i Kuźmiuk.

Na drugim miejscu o mandat europosłanki będzie walczyć Małgorzata Gosiewska, posłanka  i pierwsza żona Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Jego druga żona - Beata Gosiewska również powalczy o Brukselę, ale w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Dalej na listach PiS znaleźli się:  Anna Teresa Wargocka,  Zbigniew Kuźmiuk, Marian Piłka, Karol Tchórzewski, Agnieszka Górska, Anna Ewa Cicholska, Grzegorz Płocha. Ponownie z list PiS, ponownie z listy mazowieckiej i ponownie z ostatniego miejsca startuje Gabriel Janowski. Listę tej partii zamykał też w 2009 r.

O innych partiach czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE