Reklama

To był wielki czas pomagania. Tydzień wolontariatu w PKN Orlen

Opublikowano:
Autor:

To był wielki czas pomagania. Tydzień wolontariatu w PKN Orlen - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Orlen zakończyła pierwszy w historii tydzień wolontariatu w Grupie Orlen. Wielkie święto pomagania odbyło się pod hasłem "dobroMOCni - w pomocy jest moc".

Fundacja Orlen zakończyła pierwszy w historii tydzień wolontariatu w Grupie Orlen. Wielkie święto pomagania odbyło się pod hasłem "dobroMOCni - w pomocy jest moc".

Koncern, z zakładem produkcyjnym, w Płocku zorganizował wydarzenie, którego celem była promocja wolontariatu oraz zachęcenie ludzi do większego zaangażowania się w projekty prospołeczne. W ramach tygodnia wolontariatu przeprowadzono kilka akcji oraz uruchomiono "dobroMOCni TV", program,  w którym zaprezentowano najciekawsze projekty z ostatnich dwóch lat. Przeprowadzono ponad siedem godzin rozmów z wolontariuszami Grupy Orlen i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Prowadzącym rozmowy był Tomasz Wolny – dziennikarz i prezenter TVP2, który prywatnie angażuje się w wiele akcji charytatywnych.

- Wierzymy, że dzięki temu zainspirowaliśmy pracowników do zgłaszania kolejnych projektów i dalszej pomocy potrzebującym - mówi Marta Soluch, Prezes Zarządu Fundacji Orlen. - Wszystkie odcinki programu dobroMOCni TV dostępne są na kanale YouTube PKN Orlen.  Pierwszy z nich „dobroMOCni dla Edukacji” poświęcony jest wsparciu osób  w nauce, sporcie i rozwoju. W drugim „dobroMOCni dla Świata” można dowiedzieć się o tym, co dobrego możemy zrobić dla naszej planety. Natomiast trzeci odcinek „dobroMOCni dla Człowieka” poświęcony jest osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym - dodaje.

Podczas Tygodnia Wolontariatu odbyły się też akcje charytatywne i inne wydarzenia proekologiczne: oczyścili koryto rzeki Skrwy w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym, przeprowadzili prace porządkowe wokół budynku przedszkola w Łącku oraz opiekowali się zwierzętami w jednym z największych schronisk w Korabiewicach.  W trakcie tego tygodnia przed zakładem produkcyjnym w Płocku stanął także mobilny punkt poboru krwi.

 - Do akcji wolontariackich często zgłaszają się osoby z różnych działów, które nie współpracowały wcześniej  ze sobą – mówi Soluch.- Za nami  tyle wartościowych akcji wolontariatu realizowanych przez naszych pracowników, a nasze skrzynki mailowe już pękają w szwach od kolejnych pomysłów - dodaje.     

Tradycja wolontariatu pracowniczego w PKN Orlen sięga szesnastu lat. W ramach programu wolontariatu, każdy pracownik koncernu może zgłosić pomysł i otrzymać grant w wysokości 3000 zł na przeprowadzenie własnego projektu. Tylko w zeszłym roku w ich realizację zaangażowało się ponad 800 pracowników. Fundacja Orlen na te inicjatywy przeznaczyła prawie 300 tysięcy złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE