Reklama

Reklama

Terytorialsi pamiętali o ważnych rocznicach [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 kwietnia 1921 r. Naczelnik Państwa Józef Piłsudski odznaczył miasto Krzyżem Walecznych. Natomiast 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku rozbił się samolot z polską delegacją, to był szok dla wszystkich Polaków. Żołnierze WOT pamiętają o tym.

Reklama

Marszałek Piłsudski docenił bohaterską postawę Płocka i jego mieszkańców w czasie obrony miasta przed bolszewikami 18 i 19 sierpnia 1920 r. 

- Z tej okazji Zastępca Dowódcy 64 blp mjr Ireneusz Fudała i szer. Rafał Nagadowski w imieniu płockiego batalionu złożyli kwiaty pod kolumną Obrońców Płocka i pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. 64 batalion lekkiej piechoty wystawił wartę honorową - informuje kpr. Cezary Okraszewski z 64. batalionu lekkiej piechoty w Płocku, wchodzącego w skład 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego.

Tego samego dnia zastępca Dowódcy 64 blp, mjr Ireneusz Fudała, o godzinie 8.41 złożył wieniec w imieniu Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka na grobie ks. Bronisława Gostomskiego w Sierpcu, tragicznie zmarłego w katastrofie polskiego TU-154.

Następnie mjr Fudała Ireneusz złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową posłanki Jolanty Szymanek-Deresz. 64. batalion lekkiej piechoty wystawił wartę honorową.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy