Reklama

Ten sam festiwal, a kolejne życie uratowane

Opublikowano:
Autor:

Ten sam festiwal, a kolejne życie uratowane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To zdecydowanie taka wiadomość, którą z przyjemnością przekazujemy. Przy okazji odbywającego się latem festiwalu dla fanów hip-hopu połączonego z możliwością zarejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego udało się ponownie odnaleźć genetycznego bliźniaka.

To zdecydowanie taka wiadomość, którą z przyjemnością przekazujemy. Przy okazji odbywającego się latem festiwalu dla fanów hip-hopu połączonego z możliwością zarejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego udało się ponownie odnaleźć genetycznego bliźniaka.

Dobrą wiadomością podzielił się Marcin Siwek, organizator Polish Hip-Hop Festival. Impreza współpracuje z Fundacją DKMS Polska, która poszukuje bliźniaków genetycznych dla chorych na białaczkę, czyli na nowotwór krwi. Cały proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut niezbędnych do przeprowadzenia krótkiego wywiadu, wypełnienia formularza rejestracyjnego i pobrania niewielką pałeczką wymazu z wewnętrznej części naszego policzka, a może naprawdę uratować komuś życie. Im więcej potencjalnych dawców, tym zwiększa się prawdopodobieństwo, że więcej chorych otrzyma szansę na dalsze życie, kiedy znajdą się osoby o identycznym kodzie genetycznym. W przypadku PHHF znaleziono już czterech dawców, w tym to już drugi dawca komórek macierzystych, który zjawił się w trakcie trzeciej edycji, aby zarejestrować się w bazie.

[ZT]13482[/ZT]

- Jak informuje nas koordynator ds. rekrutacji dawców z fundacji DKMS, dawcą jest mężczyzna, który oddał komórki macierzyste dla 38-letniego Polaka – informuje Marcin Siwek. - Jest nam niezmiernie miło, że oprócz wyjątkowego wydarzenia muzycznego, jakim był festiwal, udaje się nam dołożyć cegiełkę do ratowania życia. Gorąco zachęcamy do rejestracji podczas kolejnej edycji. 

Przypominamy, że dawcą może zostać osoba między 18 a 55 rokiem życia.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE