Reklama

Telebim przed ratuszem na kanonizację

Opublikowano:
Autor:

Telebim przed ratuszem na kanonizację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ci płocczanie, którzy nie jadą w przyszłą niedzielę do Rzymu, będą mogli wspólnie przeżywać kanonizację Jana Pawła II na płockiej starówce.

Ci płocczanie, którzy nie jadą w przyszłą niedzielę do Rzymu, będą mogli wspólnie przeżywać kanonizację Jana Pawła II na płockiej starówce. Przed ratuszem zostanie ustawiony telebim, na którym transmitowana będą uroczystości kanonizacyjne.

Nasze nieoficjalne informacje o telebimie, który ma stanąć w niedzielę 27 kwietnia przed płockim ratuszem, potwierdza biuro prasowe Urzędu Miasta. - Na Starym Rynku stanie ekran, na którym transmitowane będą uroczystości z Rzymu, w ten sposób Płock włączy się w przeżywanie tych wydarzeń - potwierdza Alina Boczkowska z biura prasowego.  - To inicjatywa prezydenta miasta w porozumieniu z płocką Kurią.

Przed ratuszem stanie telebim o wymiarach 5 na 3 metry, dla uczestników będzie przygotowana woda mineralna. Od rana transmitowany będzie program Telewizji Polskiej relacjonujący wydarzenia z Rzymu.

Jak dowiedzieliśmy się od rzeczniczki płockiej Kurii, Elżbiety Grzybowskiej,  zarówno biskup płocki bp Piotr Libera, jak i biskup pomocniczy Roman Marcinkowski jadą w tym czasie do Watykanu.

Uroczysta kanonizacja dwóch papieży - Jana Pawła II i Jana XXIII rozpocznie się  w niedzielę 27 kwietnia o godzinie 10.00 na placu św. Piotra. Podobnie jak podczas beatyfikacji, fasadę bazyliki mają zdobić dwa ogromne plakaty z wizerunkami nowych świętych, zostaną tez wystawione ich relikwie. Rzym spodziewa się w tych dniach setek tysięcy pielgrzymów z całego świata, zarówno duchownych, jak i świeckich. Tylko z Płocka na kanonizację wybiera się co najmniej kilkaset osób. Podczas uroczystości będą obecne również dwie kobiety uzdrowione za wstawiennictwem Jana Pawła II, których przypadki posłużyły jako dowody w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE